W Australii spadł deszcz jadowitych pająków

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Mieszkanka Australii opublikowała w sieci społecznościowej zdjęcie jej parapetu po ulewnym deszczu. Fotografia przedstawia osiem jadowitych pająków, z gatunku Latrodectus mactans, zwane czarnymi wdowami. Ich ukąszenie jest bardzo bolesne i może nawet spowodować śmierć. 

 

Okazuje się, że kiedy, mieszka się w australijskim stanie Victoria, a pierwszy dzień lata przynosi deszcz, to lepiej zamykać okna. Świadczy o tym dziwny opad, który miał tam miejsce. Aż 8 jadowitych pająków znaleziono na jednym parapecie. W okolicy mogły ich spaść setki. To niewątpliwie koszmar dla każdego arachnofoba.

 

Czarne wdowy są typowymi mieszkańcami australijskiej przyrody. Zwykle trzymają się z dala od siedzib ludzkich, ale w gorących okresach często wspinać się do domów ludzi, starając się ukryć przed słońcem lub deszczem. Są one bardzo agresywne i ze względu na neurotoksynę w jadzie, lepiej na nie uważać, a znaleźć można je w prawie każdym australijskim domu. 

 

Poza tym, czarne wdowy mogą się aktywnie rozmnażać, a jeden pająk jest w stanie zrodzić setki małych pająków naraz. Ich ukąszenia są bardzo bolesne i bywają zabójcze dla ludzi. Ich powszechność spowodowała, że istnieje też odpowiednia surowica podawana pacjentom po ukąszeniu, ale nie zmniejsza ona potwornego bólu, jaki czują ich ofiary. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj