W Australii podwyższono poziom zagrożenia terrorystycznego

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Światowe media są obecnie skupione na sytuacji jaka panuje wokół Islamskiego Państwa. Jak nieraz już informowaliśmy, zwolennicy tej radykalnej organizacji znajdują się niemal na całym świecie i masowo napływają na Bliski Wschód aby wspierać dżihadystów. Australia jest kolejnym krajem, który podnosi alarm i ostrzega przed możliwym zamachem terrorystycznym.

 

Przypomnijmy, że władze Wielkiej Brytanii całkiem niedawno zwiększyły poziom zagrożenia terrorystycznego - obecnie ryzyko to jest oceniane jako wysokie. Jakiś czas temu również Norwegia podniosła alarm. Według tamtejszego wywiadu, grupa islamistów wyruszyła z Bliskiego Wschodu, kieruje się obecnie w stronę tego kraju i prawdopodobnie planuje dokonać ataku terrorystycznego. Jednak kto wie, czy dżihadyści nie znajdują się już w Norwegii.

 

Władze Australii również podniosły alarm a ryzyko zamachu terrorystycznego na terenie tego kraju jest określane jako wysokie. Ocenia się, że nawet 160 mieszkańców Australii było zaangażowanych w wojnie w Iraku i w Syrii lub aktywnie wspierało organizacje zbrojne. To właśnie ci, którzy posiadają doświadczenie bojowe, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.

 

Służby zaznaczają, że nie są w posiadaniu żadnych informacji które wskazywałyby na planowany zamach a podwyższenie poziomu zagrożenia oznacza podwyższoną czujność. Najwięcej sympatyków radykalnej organizacji Islamskie Państwo znajduje się w zachodniej Europie - w Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech. Tam też islamiści namawiają mieszkańców to przejścia na ich stronę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jolcia

Patrząc na komentaże, to

Patrząc na komentaże, to strach pomyśleć gdyby wzieli Ukraine do Unii europejskiej i cała masa degeneratów swobodnie by się rozeszła po całej Unii. To co tam się dzieje pokazuje że powinno się ten kraj otoczyć murem jak strefę gazy.

Portret użytkownika Kazek12

Czy to nie jest celowe

Czy to nie jest celowe ogłaszanie zagrożeń w kolejnych rejoinach i histeryczne informowanie o zagrożeniach. Komu to ma slużyć i co osiągnąć przez takjie szerzenie histerii zagrożeń, których po prawdzie tak na prawde nie ma ?

Portret użytkownika Fred

Jak tam dalej bedzie taki

Jak tam dalej bedzie taki rozpiernicz to jak myślisz gdzie ta cała banderowska swołocz i dzicz bedzie sie pchała? ..... No gdzie? Olśniło? Przyleza tu podziękować za majdan naszym bo najbliżej i dokończa co zaczęli w 39r

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To do mnie?... Banderowska

To do mnie?... Banderowska swołocz zaczęła w 43 a nie w 39.... zupełnie nie rozumiem tego postu... nie mylisz czasem separatystów z banderowcami?
To raczej separatyści mogliby dziekowac naszym za rozwalenie im kraju... i Rosjanie, zresztą  mieliby rację.
Banderowcy tylko na swój banderowski, sposób poucinają Polakom głowy  w żarliwej podzięce, że mogą dzięki pajacom z Warszawy i takich niezorientowanych ludków jak ty, upomnieć się o "swoje" ziemie i polską krew..
 Lepiej się ogarnij człowieku, bo zupełnie mieszasz rzeczy, co jest skutkiem oglądania i czytania ścierwomediów...

Strony

Skomentuj