W Australii odnaleziono dwa wielkie samorodki złota o wadze ponad 3,5 kg

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W pobliżu górniczego miasta Tarnagulla w Australii poszukiwacze skarbów znaleźli dwa gigantyczne samorodki złota warte kilkaset tysięcy dolarów.

 

Brent Shannon i Ethan West odkryli dwa samorodki złota o wadze 3,5 kg. Eksperci szacują, że poszukiwacze wykopali skarb o wartości conajmniej 350 tysięcy dolarów australijskich. Jeśli mężczyznom uda się sprzedać obie bryły kolekcjonerowi, ich dochód mogą wzrosnąć nawet o 30 procent.

 

Ethan West twierdzi, że znalazł wiele bryłek złota w ciągu ostatnich czterech lat. Jednak według niego to znalezisko jest jednym z najcenniejszych. Szczególnie niesamowite jest znalezienie dwóch wielkich samorodków złota w ciągu zaledwie jednego dnia. Zwykle się to nie zdarza.

 

Australia to najstarszy kontynent na świecie i w związku z tym pokłady złota znajdują się tam bardzo blisko powierzchni. Wystarczy dobry wykrywacz metalu, szpadel i można ruszać do buszu poszukując samorodków. Większość z nich ma jednak niewielkie rozmiary. Takie giganty ważące po kilka kilogramów to zawsze sensacja i nadzieja dla rzeszy kolejnych poszukiwaczy złota, których tam nie brakuje.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika UkradaczPaństwowy

U nas w polinie to

U nas w polinie to natychmiast wredne urzędasy okradli by tych znalazców, natychmiastowo napisali by jakiś świstek papieru że to trzeba oddać politykom bo oni jeszcze mało mają:)))) prokurwator by zatwierdził "sędzia" podklepał a glyniarze wyrwali z rąk Lol takie polskie dziś tu mamy

Skomentuj