W Armenii wprowadzono odpowiedzialność karną za znieważenie polityków

Kategorie: 

Źródło: tg

Na nadzwyczajnym posiedzeniu parlament Armenii przyjął poprawki do kodeksu karnego, zgodnie z którymi obrażanie polityków jest zagrożone karą od jednego do trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Spotkanie było transmitowane na żywo na stronie internetowej legislatury. Armeński Kodeks Karny przewiduje grzywnę w wysokości od 100 do 3000 - krotności płacy minimalnej za publiczne znieważenie osoby lub korzystanie z technologii informacyjno - komunikacyjnych (minimalna płaca wynosi około 140 dolarów amerykańskich).

 

Po przyjęciu poprawek wielokrotne znieważanie tej samej osoby, w tym dziennikarzy, osób publicznych i polityków, podlega karze pozbawienia wolności od jednego do trzech miesięcy. Ustawa wchodzi w życie dziesięć dni po jej opublikowaniu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dd

Fajne prawo - wynika z niego

Fajne prawo - wynika z niego nie wprost, że nie można już takim politykom nic wytknąć z obawy o złamanie prawa. Proponuję do tego podjąc następny krok - raz wybrany polityk pozostaje nim do końca życia i ma dożywotnie przywileje. Do rozważenia dziedziczenie politycznych posadek.

Portret użytkownika baca

talinn ale ciebie nadal można

talinn ale ciebie nadal można publicznie obrażać, prawda?

czy może byłeś już na kiblu na "nadzwyczajnym posiedzeniu" i uchwaliłeś że nie wolno?

dlaczego nie dałeś fotografi armeńskiego parlamentu? człowiek teraz nie wie jak oni wyglądają a coś mi podpowiada że to musi być duża grupa brodatych prawosławnych popów - nawet z kilometra wyglądających na bandytów...

 

Portret użytkownika Quark

Jak ktoś zarabia 140 $ na

Jak ktoś zarabia 140 $ na miesiąc i obrazi prezydenta "śmiertelnie" to jakim cudem będzie go stać na zapłatę grzywny w wysokości = 420.000 dolarów ??? (3000 x 140$) . Ale już za recydywę w obrażaniu zamkną delikwenta do ciupy na trzy miesiące czyli równowartość trzech minimalnych wypłat co daje 420 $ - gdzie tu sens , gdzie logika ? 

Jak widać ustanawianie głupich regulacji prawnych i tkz : "martwych przepisów" nie jest tylko domeną naszego parlamentu - nie wiadomo cieszyć się czy smucić .. ? 

Portret użytkownika Quark

A co rozumiesz poprzez

A co rozumiesz poprzez "prawdę o politykach" ? Nazwanie kogoś kłamcą , złodziejem czy oszustem jest tylko wulgarną prywatną opinią (czyli znieważeniem) - chyba , że potrafisz udowodnić przed sądem że tak właśnie jest ! . Polityk też człowiek i również chroni go przepis o domniemaniu niewinności i ochronie dobrego imienia , pamiętaj o tym .

Portret użytkownika inzynier magister

z czasem u nas teżto

z czasem u nas teżto wprowadzą bo unia szatańa i lucyfera nie popuści i nakaże wszystkim wziąść znamię kowida gatesa i sorosa a odbędzie się to za sprawą mobilnych brygad szczepiących czyli w "spritze wagen" ! tak jak to było za chitlera w "gaz wagen", czyli w komorach szczepień genetycznym  cyklonem b !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

po pierwsze chazar Hitler a

po pierwsze chazar Hitler a nie Chitler ... to nie to samo co Hazar a Chazar Smile

po drugie zyklon b jest gazem i nie moze byc w szczepionce ani w strzykawce

Twoje urabianie na cyklon B swiadczy ,ze jestes oplaconym trollem i dziwie ,sie ,ze ktos na ciebie tu jeszcze reaguje pozytywnie.

Powinni dac ci wszyscy myslacy tylko MINUSY i eliminowac to co piszesz w kazdym poscie Insztalatorka.

Skomentuj