W Argentynie pojawiło się gigantyczne pęknięcie ziemi

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Matias Azcue

W mieście Diamante w Argentynie pojawiło się gigantyczne pęknięcie, które może wkrótce pochłonąć całe miasto. Wielu mieszkańców ewakuowało się w obawie przed postępującym rozszerzaniem się szczeliny.

Diamante znajduje się w prowincji Entre Ríos w Argentynie. W ostatnim czasie, na terenie miasta pojawiła się gigantyczna szczelina, która rozszerza się w zastraszającym tempie. Pęknięcie ma około 30–40 metrów głębokości, 130 metrów długości i rozciąga się wzdłuż wąwozu rzeki Paraná. Mieszkańcy twierdzą, że krater staje się coraz większy i w końcu może pochłonąć całe miasto.

Burmistrz Lenico Aranda doradził ludności ewakuację tego obszaru, ponieważ może im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Obecnie ewakuowało się jedynie 40 rodzin. Pozostała część mieszkańców nie chce opuszczać swoich domów.

Oficjalna przyczyna pękania ziemi nie jest znana. Mieszkańcy twierdzą, że w okolicach szczeliny słychać wodę płynącą pod ziemią. Najprawdopodobniej katastrofalne zjawisko wynika z erozji rzeki Paraná i rozpoczęło się już w latach 70., kiedy to podobne zdarzenie miało miejsce, a obszar przybrzeżny miasta Diamante całkowicie zniknął.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj