W Arabii Saudyjskiej otworzono pierwszy sklep z alkoholem

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Arabia Saudyjska, kraj znany ze swoich surowych przepisów dotyczących alkoholu, dokonuje zaskakującej zmiany, otwierając swój pierwszy sklep z alkoholem, który będzie dostępny wyłącznie dla dyplomatów. Ten nieoczekiwany ruch sygnalizuje zmianę w polityce kraju, który od dawna stosuje ścisłe zasady dotyczące konsumpcji alkoholu, zgodnie z jego interpretacją prawa szariatu.

 

 

Sklep, który będzie dostępny tylko dla dyplomatów, wymagać będzie specjalnego zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Dyplomaci będą musieli zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej, aby uzyskać dostęp do sklepu. Ten system ma na celu ograniczenie dostępu do alkoholu wyłącznie do osób uprawnionych i zapewnienie, że przepisy dotyczące jego zakupu i konsumpcji są przestrzegane.

 

Ta decyzja jest częścią szerszych reform społecznych i gospodarczych, które zostały wprowadzone przez następcę tronu, księcia Mohammeda bin Salmana. Jego wizja 2030 zakłada modernizację Arabii Saudyjskiej i zmniejszenie jej zależności od ropy naftowej. W tym kontekście, otwarcie sklepu z alkoholem dla dyplomatów może być postrzegane jako próba zwiększenia atrakcyjności kraju dla zagranicznych inwestorów i turystów.

 

Warto jednak zauważyć, że ta decyzja spotkała się z mieszanką reakcji wśród obywateli Arabii Saudyjskiej. Dla wielu konserwatywnych Saudyjczyków, którzy ściśle przestrzegają tradycyjnych norm islamskich, otwarcie sklepu z alkoholem jest kontrowersyjnym posunięciem.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Będą ich truć  latami  po

Będą ich truć  latami  po przez poromowanie   "sklepu"   natępnie  pojawi się  znikąd  tysiące   klubów  AAA   izb wytrzeźwień  poradni   odwykowych  i innych   publikacji  naukowych  o szkodliwości  tegoż  , następnie   pojawią się przepisy  zapobiegające  alkoholizowaniu narodów  w postaci  rygorystycznych  kar  za  czyny popełnione  pod  wpływem ,  wszystkiego przybędzie   i  dużo nowych miejsc  pracy też przybędzie , jedynie tego sklepu nie zamkną      bo i dlaczego  , ktoś  zarabi   olbrzymią   kasę    skarbiec  państwowy  zapełni się od podatków   mandatów  i innych kar -   toż to szok  i nowa  era , era  znana     już nam Słowianom  gdyż tak  rozpito narody     naszej krwi  i  finał  tego  jest  ogólnie  znany 

Koszt produkcji  jednego  litra  wódki  w mikro skali    wynosi  maksymalnie   5 zeta  reszta to  podatki  i  koszta  pośrednie  , piszę wam ja  doświadczony   wytwórca bimbru    na  własny i znajomych użytek .....

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Arya

toż to szok  i nowa  era ,

toż to szok  i nowa  era , era  znana     już nam Słowianom  gdyż tak  rozpito narody     naszej krwi 

Jak ktoś nie chce pić, to nie pije. Sami się rozpiliśmy, przecież nikt siłą mam alkoholu do gardeł nie wlewał.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika spokoluz

jest pewien rytuał , który

jest pewien rytuał , który przyjmuje to za świętą opcję - przemienienie wody w wino i  picie tegoż przy każdym rytuale.

czy coś jest nie jasne ?  Ksiunc pije i reszta wirnych też bo ksiunc pije.

Podprogowy przekaz - nlp nie jest nowością tytlko przekazem dla zniewolenia kiedyś i teraz.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Arya

Ale co ma piernik do wiatraka

Ale co ma piernik do wiatraka? Mnie się zdarza czasem wypić dwa piwa lub kieliszek wina, ale alkohol mógłby dla mnie nie istnieć. Za to kiedyś byłem mocno uzależniony od papierosów- paliłem nawet 60 fajek dziennie. We wrześniu tego roku będzie 10 lat, jak nie palę, bo powiedziałem sobie "dość tego". Znam też dwie osoby, które wyszły z alkoholizmu, bo chciały. 

Jeśli będziemy odpowiedzialność za nasze życie zwalać na innych, to nigdy nie będzie dobrze. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Saudowie się połapali że jak

Saudowie się połapali że jak zacznie się wojna wokół Tajwanu/Korei, zamkną się szlaki transportowe i skończy się biznes ropą z Chinami i resztą Azji Wschodniej, to jedyne co im pozostanie do podtrzymania tronu to sprowadzanie bogatych fagasów z zachodu na alkohol i ładne arabki. Na razie poluzowali pierwsze. Wkrótce przyjdzie czas i na drugie.

 

Skomentuj