W Arabii Saudyjskiej i Wietnamie pojawił się nowy zjadliwy wirus ptasiej grypy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chiński koronawirus 2019-nCov staje się coraz bardziej niebezpieczny. Z dnia na dzień dowiadujemy się o tysiącach kolejnych przypadków zakażenia. Jakby tego było mało, w Arabii Saudyjskiej i Wietnamie wykryto właśnie wirusa ptasiej grypy.

 

Ministerstwo Środowiska, Wody i Rolnictwa powiadomiło o wysoce patogennym wirusie ptasiej grypy H5N8, który został wykryty na fermie drobiu w Sudair, około 150 km od Rijadu. Wirus zabił ponad 22 tysiące ptaków i nakazano wybicie 385 tysięcy sztuk drobiu. Władze uważają, że sytuacja została opanowana, a ptasia grypa H5N8 nie stanowi obecnie zagrożenia. Ostatnia epidemia tego wirusa w Arabii Saudyjskiej miała miejsce w lipcu 2018 roku.

 

Tymczasem w Wietnamie wykryto bardzo zaraźliwy szczep H5N6 w wiosce Yen Duc w północnej części kraju. Wirus ten zabił 2 200 ptaków. Co ciekawe, kilka dni temu również w Chinach stwierdzono obecność ptasiej grypy H5N1. W prowincji Hunan, wirus zabił 4 500 ptaków i z przyczyn bezpieczeństwa wybito około 18 tysięcy sztuk drobiu.

Aktualnie najwięcej mówi się o niebezpiecznym koronawirusie 2019-nCov, który dotychczas zabił 493 osoby. Około 25 tysięcy ludzi zostało zakażonych. Jednak zachodni eksperci uważają, że rzeczywista liczba przypadków zakażenia powinna być kilka razy wyższa. Nie wiadomo, czy Chiny ukrywają prawdziwą skalę epidemii, czy zwyczajnie nie nadążają z diagnozowaniem wirusa. Każdego dnia, liczba osób zakażonych na całym świecie wzrasta o 2-3 tysiące.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika keri

Wszydy preparują mnóstwo

Wszydy preparują mnóstwo materiałów i zatrudniają tysiące troli, aby załatwić swoje geszefty, w tym depopulacje od skażonych szczepionek i osłabienie Chin - pierwszej gospodarki świata. Już o tym pisałam:

https://zmianynaziemi.pl/comment/509709#comment-509709

Przed wyborami do parlamentu na senatora z Nowej Soli wystartował znakomity prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz coś z PISu. Prezydent Tyszkiewicz wyprowadzil miasto ze skrajnej nędzy, w którą wpadli mieszkańcy po 89 roku, gdy zlikwidowano wszelkie miejsca pracy: przedsiębiorstwa, fabryki, zaklady. Pod ręką Wadima Tyszkiewicza miasto tak rozkwiło, że cała okolica pracuje teraz w Nowej Soli, nawet dojeżdżają tam do pracy mieszkańcy Zielonej Góry. Aby poprzec pisowca w wyborach, przyjechała beata szydlo, stanęła na tle starych murów jakiejś opuszczonej fabryki i powiedziała: "Sami panstwo widzą, co tu jest. Nawet nie trzeba komentować"

W mediach było o epidemii eboli. Na filmie był szpital widoczny zza płotu, na płocie kartka, że z powodu braku miejsc w szpitalu pacjenci nie są przyjmowani, pod płotem leżał mężczyzna na ziemi i jęczał po angielsku do swojej afrykańskiej rodziny, że umiera. Zwijał się z bólu. Ktoś sfilmował co było dalej po nakręceniu zdjęć przez operatora: mężczyzna wstał i poszedł sobie wkładając coś do tylnej kieszeni spodni.

Tak tworzy się dowolne wiadomości, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Wszydy przez media tworzą Wam obraz przerażenia, strachu, bezradności, lęku, bo macie się bać i macie się szczepić skażonymi szczepionkami, za które jeszcze zapłacicie.

Mediawirusy nikomu nie zaszkodzą, wystarczy wyłączyć telewizor, radio czy inny odbiornik i już mediawirusy nie rozprzestrzeniają się. Skażone szczepionki będą natomiast ogniskami rzeczywistych zakażeń i śmierci.

Wątpię, czy Chińczycy wiedzą coś o tym, że nie mają zwykłej sezonowej grypy. Smile

Portret użytkownika Trup

Pod szczepionkę wystarczy nie

Pod szczepionkę wystarczy nie iść tam gdzie szczepią i nie wystawiać im ramienia - a jak siłą to zawsze można im pokazać artykuł 192 paragraf 1 lub 2gi który mówi o: Kto wykonuje zabieg bez zgody pacjetna podlega karze od lat x do x i karze grzywny xxxx zł. A jeśli dalej będą siłowo chcieli to głowe i ręce też mam - zawsze można im zrobić kuku lub to samo co oni ludziom - pod przymusem zaszczepić ich końskimi dawkami a jak nie to kuku i gleba.

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika babka

To co piszesz to nie do końca

To co piszesz to nie do końca prawda. Zgadzan się ,że media często manipulują informacjami i , że jeśli akurat nie mają pod ręką kogoś kto umiera to są w stanie taką sytuację zainscenizować na swoje potrzeby. Niemniej jednak zdażają się epidemie i pandemie. Czy występują naturalnie czy są sztucznie wywoływane to inna bajka. Pewnie bywa tak i tak. Wirusy niestety są nie tylko medialne. Jeśli nigdy nie miałaś grypy to jesteś szczęściarą, Mnie się czasem zdarza. Nie zgodzę się też , że to co się dzieje w Chinach to zwykła sezonówka bo ta jako cyklicznie występująca nie zrobiłaby na nikim aż takiego wrażenia.Nie buduje się tam przecież co roku szpitali dla tysięcy pacjentów zarażonych zwykłą sezonową grypą. Całkiem możliwe ,że zostali zaatakowani tym wirusem. Dziwne jest , że zbiera on takie żniwo głównie w Chinach. Zbytnia pewność , że nic nam nie grozi może być zgubna.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Podejrzewamy, że wirus Wuchan

Podejrzewamy, że wirus Wuchan to broń biologiczna produkcji żydowskiej ( to jak "amerykanskiej"), jako broń ostateczna na przodującą na świecie gospodarkę chińską i to zaprogramowaną na slektywny wybór sekwencji DNA wg haplogrupy O1; O3d; O3e.., CZYLI MAJĄCY ZNISZCZYĆ LUDNOŚĆ CHIN. Jak dotąd, przynajmniej na razie, nie zanotowano śmierci wśród zakażonych białej rasy...

Portret użytkownika keri

Babka napisał: Całkiem

Babka napisała: Całkiem możliwe, że zostali zaatakowani tym wirusem.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że zostali zaatakowani wirusem, jednak okazał się on za słaby w stosunku do oczekiwań tych, którzy go rozprzestrzeniali. Wyszła z tego zwykla sezonówka, więc teraz wszydy dorabiają do swej akcji mnóstwo fałszu, aby całość nie zakończyla się ich toalną klapą. Będą też wypuszczać kolejne mediawirusy, aby utrzymać strach i zamienić go na pieniądze.

Strony

Skomentuj