W aplikacji Google Maps będą wyświetlać się ograniczenia prędkości

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Do tej pory wielu kierowców korzystało z systemów GPS nie tylko ze względu na nawigację, ale także z powodu funkcji wyświetlania ograniczeń prędkości. Google zamierza walczyć o zmianę preferencji wielu właścicieli pojazdów i również wprowadza taką funkcję w swojej aplikacji Google Maps dla urządzeń z systemami Android i iOS.

Nowa funkcja w aplikacji Google Maps polega na wyświetlaniu ograniczenia prędkości na drogach w rogu urządzenia. Wprowadzona zostanie również ikona oznaczająca lokalizację pobliskich fotoradarów.

 

Jak informuje portal Mashable, kierowcy mają otrzymywać powiadomienie dźwiękowe, w momencie gdy będą zbliżać się do miejsca pomiaru prędkości. Aktualizacja z nowymi funkcjami jest obecnie udostępniana użytkownikom w Danii, Wielkiej Brytanii i USA. Ikony fotoradarów pojawiają się ponadto w Australii, Brazylii, Kanadzie, Indiach, Indonezji, Meksyku oraz Rosji.

Warto zaznaczyć, że Google rozpoczęło testowanie tej funkcji już w 2016 roku, lecz wówczas usługa była dostępna przez chwilę jedynie w amerykańskim San Francisco oraz brazylijskim Rio de Janeiro. Nowe funkcje mogą wydatnie pomóc kierowcom, którzy nie posiadają samochodów z inteligentymi wyświetlaczami i pomoże firmie nadrobić zaległości w stosunku do takich przedsiębiorstw, jak Waze czy Garmin, które od dawna dostarczają takie informacje w swoich GPS-ach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Skomentuj