W Antarktyce znaleziono żywe ryby pod 740 metrową warstwą lodu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Unikalnego odkrycia dokonała grupa amerykańskich naukowców na Antarktydzie. Znaleźli oni 740 metrów pod lodem Antarktyki nieznany nauce gatunek ryb, podano na stronie internetowej University of Northern Illinois. Ryby obserwowano przez kamery opuszczone przez solidnie wywiercone otwory.

 

Wiercenia prowadzono w pokrywie lodowej około 850 km od brzegu Ross Ice Shelf w rejonie Antarktydy Zachodniej. Głęboko pod lodem nie ma światła, a od dolnej części lodu do dna jest około 10 metrów. Temperatura osiąga tam bardzo niską wartość - minus 2 stopnie Celsjusza, ale nawet w takich warunkach, jak się okazało, może być życie.

 

W ciągu kilku godzin obserwacji naukowcy widzieli około 30 małych ryb. Ryby te miały przezroczyste, piętnastocentymetrowe ciała z brązowymi i różowymi łatami. Naukowcy odkryli również pod lodem kilka czerwonych krewetek. Pokarmem dla ryb jest plankton, który powstaje w Morzu Rossa i następnie wpychany jest przez prądy pod warstwę lodu.

 

 

Informacje na temat świata zwierząt znajdziesz na portalu:

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pankanapka

Naukowcy chętnie by tam

Naukowcy chętnie by tam polecieli, ale weź przekonaj obwateli że to ma sens. Myślę że 95% ludzości ma gdzieś naukę i ich problematyka życiowa sprowadza się do "najeść się". "oni" jak to ująłeś, nie mają kasy z nieba, tylko od podatnika, jak zrobili by taką misje, a opinia publiczna by tego nie łyknęła to by uwalili następne wybory i kasy by nie mieli Wink

Skomentuj