W Ankarze zabroniono imprez LGBT – w proteście niemiecka ambasada wywiesiła tęczową flagę

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/MiRo_SPD/status/930898862218326017

Władze tureckiej stolicy Ankary zakazały publicznych imprez i wystąpień społeczności LGBT, w tym festiwalu filmowego. Ambasada Niemiec współorganizowała i wspierała te wydarzenia. Teraz w proteście Niemcy wywiesili tęczową flagę na swoim przedstawicielstwie.

 

Turcy wprowadzili zakaz ze względów bezpieczeństwa i możliwości prowokacji. Wszystkie publiczne projekty, w tym przedstawienia teatralne, pokazy filmów i wystawy, są zabronione. Reuters zauważa, że w największym mieście kraju Stambule od dwóch lat obowiązuje zakaz na przeprowadzanie parad gejowskich. W Turcji, w przeciwieństwie do większości krajów muzułmańskich, homoseksualizm nie jest jednak przestępstwem.

 

Władze Ankary zakazały, z uwagi na zagrożenie atakami terrorystycznymi i powakacje, przeprowadzenia w stolicy dwudniowego festiwalu LGBT Pinkes Leben Queer. Rządzący uważają, że filmy mogą „rozniecić uczucie nienawiści i wrogości wobec innych części społeczeństwa". Jednym z organizatorów festiwalu była Ambasada Niemiec. Tam, na znak protestu, fasadę budynku ozdobiono tęczową flagą - tradycyjnym symbolem społeczności LGBT.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zlośliwka

Na miejscu Erdogana na

Na miejscu Erdogana na nastepnej jakiejs wizycie kogos z Niemiec w Turcji bym wywiesiła zamiast niemieckiej teczowa flage. A potem tylko stwierdziła ze przeciez taka byla na ambasadzie i widocznie Niemcy sobie flagę zmienili i Turcja sie tylko do nowej dostosowała...ale by była kmina... Ale politycy nie maja jaj by konkretami walić

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pedofilia, homoseksualizm i

Pedofilia, homoseksualizm i inne zboczenia genetyczne przywłaszczyło sobie prawo potepienia szatańskie chrześcijaństwo. Z natury rzeczy w planie stworzenia człowieka był i jest mężczyzna i kobieta, więc wszelkie dywagacje na ten temat "chrześcijan" nie mają racji bytu. Potępia to Bóg, gdyż jest to niezgodne z jego planem i nie wasz "bożek", czy innego wyznania!

Portret użytkownika Eva11

tylko ,,ktos,, chce aby swiat

tylko ,,ktos,, chce aby swiat nie wiedzial co to Bog ,a wrecz wyparl sie go..

a wtedy nie ma mowy o jakichkolwiek dywagacjach ..bo wszystko jest dozwolone i 

bez Aktu Stworzenia nie mozna mowic o zasadach lub naturalnych planach ..

normalnosc wtedy to wszsytko co umysl potrafi wymyslic ,a w tym i odchyly ,bo nie ma norm ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika abc

Albo raczej wyhodują

Albo raczej wyhodują kolejnego Hitlerka.

Jest teoria, że Adolf zaczynał jako chłoptaś Rohma. I może coś w tym jest, patrząc na niektóre gesty z publicznych wystąpień to one są jakieś takie pedziowate właśnie.

 

Skomentuj