W Anglii kobieta w ciąży zaszła w druga ciążę i urodziła bliźniaki

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W Wielkiej Brytanii doszło do niesamowitej anomalii medycznej. Mieszkająca w Anglii kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży i ostatecznie urodziła bliźnięta, poczęte w odstępie zaledwie trzech tygodni.

Zwykle, gdy kobieta zajdzie w ciążę, jej organizm uruchamia kilka procesów biologicznych, aby zapobiec kolejnemu zajściu w ciąży, w tym uwolnienie hormonów zatrzymujących owulację. Ale w rzadkich przypadkach kobieta w ciąży może nadal owulować lub uwalniać komórkę jajową, a następnie to jajeczko może zostać zapłodnione. 

 

Zjawisko to jest uważane za niezwykle rzadkie, ponieważ aby do niego doszło, muszą wystąpić trzy odrębne, niewiarygodne zdarzenia: owulacja, która jest zwykle zatrzymywana przez hormony ciążowe, zapłodnienie, które zwykle zatrzymuje się na początku ciąży, gdy pojawia się „czop śluzowy”, który przeszkadza w przechodzeniu plemników przez szyjkę macicy i implantacji zarodka, co wymaga wystarczającej ilości miejsca dla innego zarodka w macicy.

 

Warto zaznaczyć, że w przypadku innych zwierząt, takich jak ryby, zające i borsuki, zjawisko to jest szeroko rozpowszechnione.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 777

chca zniszczyc dzieci !

chca zniszczyc dzieci !

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że w wakacje będą już możliwe szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci.

Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat – wyjaśnił Adam Niedzielski na antenie radia Zet.

– Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem – podkreślił minister zdrowia.

Władze amerykańskiego koncernu Pfizer i współpracującego z nim niemieckiego BioNtech poinformowały, że ich preparat jest bezpieczny dla dzieci w wieku 12-15 lat. Badania kliniczne dowiodły też skuteczności w ich grupie wiekowej.

Obecnie na wszystkich poziomach nauczania obowiązuje nauczanie zdalne. Mimo, że obowiązujące obostrzenia trwają do 11 kwietnia, nie wiadomo jak szybko dzieci wrócą do przedszkoli i szkół. Argumentem za powrotem do normalności staje się już nie tylko powszechne szczepienie nauczycieli, ale i wszystkich dzieci. 

Portret użytkownika Zn

Dawny, masoński/satanistyczny

Dawny, masoński/satanistyczny plan ,,Klubu Rzymskiego" mówiący o ,,ekologicznej" redukcji liczebności Polaków w Polsce do 15 milionów trwa. Szczepienie eksperymentalną ,,terapią" genetyczną to jedno. Niszczenie polskiego węgla czy rolnictwa to inne, z wielu, obszary tego ludobójstwa na raty. Można tylko mieć nadzieję że w końcu Bóg pozwoli otrząsnąć się Polakom z pasożytów i ułudy jaką nas obezwładniają. Króluj nam Panie Jezu!.

Portret użytkownika baca

no to zaczyna się wyjaśniać

no to zaczyna się wyjaśniać dlaczego tak nagle zabroniono anglikom opuszczać anglię i nakazano nie opuszczać im miejsc lęgowych...
no bo z punktu widzenia nauk przyrodniczych skoro po wyszczepieniu angielki nagle zachowują się jak bor-suki to chyba było jedyne wyjście żeby uchronić europę przed kolejnym gatunkiem inwazyjnym, który wyżarłby francuzom ślimaki, a niemcom ogórki i szparagi...

 

Skomentuj