W Ameryce, z powodu obaw przed „końcem świata" , zamknięto wiele szkół

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

W amerykańskim stanie Michigan świąteczne ferie zaczęły się wcześniej ze względu na obawy wystąpienia "końca świata". Według lokalnych mediów, 20 grudnia, z tego powodu nie pójdzie do szkół tysiące dzieci.

 

Według lokalnych władz, "pogłoski o końcu świata odciągają uczniów od szkoły i zakłócają proces edukacji."  W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu szkół nie 24 grudnia, a kilka dni wcześniej. To właśnie dzisiaj, 21 grudnia 2012, kończy się jeden z cykli kalendarza Majów.  Wielu ludzi na całym świecie wierzy, że Majowie przepowiedzieli "koniec świata".

 

Tymczasem obawy o nadchodzącą apokalipsę, nie były jedynym powodem dla rezygnacji z pozostawania w ten dzień w amerykańskich szkołach.  Decyzja o rozszerzeniu wakacji była również związana z tragedią w Newtown , gdzie w ubiegłym tygodniu 20-letni Adam Lanza zastrzelił 26 osób, w tym 20 dzieci.

 

Po tragedii w Connecticut szkoły w USA zaczęły otrzymywać raporty od ludzi, którzy twierdzą, że rzekomo widzieli uzbrojonych ludzi, w ich pobliżu.  "Ta tragedia zmieniła nas wszystkich.  W naszej ocenie, zamknięcie szkół to dobra decyzja "- powiedzieli we wspólnym oświadczeniu, szefowie kilku szkół w stanie Michigan. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika chicagowianka

Czytam ten artylul I nie moge

Czytam ten artylul I nie moge sie nadziwic co za bzdury. Mieszkam w Chicago a takich ,, faktow,, nigdzie nie slyszalam ze zsmyka sie szkoly z powodu konca swiata. Owszem szkoly w kilku stanach takich jak Michigan Ohio Illinois mogabyc zamkniete ale z powodu burzy snieznej I niskich temperatur.

Portret użytkownika stanlej

Pozdrowienia z Polski>

Pozdrowienia z Polski> dziwisz sie?? to normalka dla dzienikarzy>najlepiej by polała sie jeszcze krew to dopiero byłby chit.A co do zimy oni tego nie widza.Jeszcze raz pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji swiat.

Portret użytkownika stary

Strach przed nieznanym jest

Strach przed nieznanym jest dla ciebie głupotą? Bez niego koniec świata mielibyśmy już setki tysięcy lat temu. Zanim zaczniesz oceniać innych, przyjrzyj się swemu odbiciu w lustrze. Ostatnio panuje moda na twierdzenia, jakoby wszyscy ludzie (oczywiście poza nami) to byli kretyni. Bez obrazy, ale to bardzo często jest zwykła hipokryzja.

Skomentuj