W Ameryce Południowej obserwowano całkowite zaćmienie Słońca

Kategorie: 

Źródło:

Dzisiaj doszło do całkowitego zaćmienia Słońca. Było ono jednak widoczne zaledwie w dwóch krajach Ameryki Południowej - w Chile i w Argentynie.

 

Samo zjawisko nie trwało szczególnie długo, bo zaledwie 4,5 minuty, ale i tak przyciągnęło rzesze turystów. Podczas całkowitego zaćmienia Słońca widoczna jest korona słoneczna – najbardziej zewnętrzna część atmosfery słonecznej, która rozciąga się na miliony kilometrów od Słońca. 

Zanim jednak można zobaczyć koronę słoneczną, pojawia się tak zwany "pierścionek z diamentem", czyli finałowy błysk światła w momencie przykrywania tarczy Słońca przez Księżyc. Niektórzy podróżują po całym świecie tylko po to, aby obserwować ten niezwykły fenomen świetlny.

Na terenie Polski następne całkowite zaćmienie Słońca wystąpi już niestety nie za naszego życia. Będzie to miało miejsce 7 października 2135 roku. Według astronomów będzie ono widoczne w dzisiejszej zachodniej Polsce od Wrocławia po Kraków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Jeżeli PIS lub podobna

Jeżeli PIS lub podobna parchata partia zostanie wybrany w tym roku. To mamy przechlapane na maksa. Polacy się z buntują ha ha. Tak się zbuntują że się nawalą w 3 dupy jak zawsze. Dają sie dymać od tylu lat, że aż dziw że nie są w ciąży.

kolo21

Portret użytkownika piotr p

Widziałem pełne zaćmienie

Widziałem pełne zaćmienie słońca i jest to niezwykłe zjawisko. Widać oczywiście słońce ale również dobrze oświetlony księżyc przesuwający się w stronę słońca. Ani w przypadku "wielkiego zaćmienia w USA" ani tego w Chile nie widać księżyca. To było wielkie zaćmienie umysłu wygenerowane przez satelitę.

Portret użytkownika Medium

Przeczytaj "Faraona"

Przeczytaj "Faraona" Bolesława Prusa i przekonaj się, jak niewiedzą można manipulować. 

I tutaj ciekawostka, cyklu zaćmień można używać do weryfikacji zakłamanej historii a nawet religii.

Bo np. Chrystus był ukrzyżowany w dniu zaćmienia słońca i na terenie, na którym zarejestrowano jednocześnie trzęsienie ziemi, co automatycznie wyklucza Jerozolimę Wink

No ale żydki póki co trzaskają kasę na turystyce i pielgrzymkach.

Portret użytkownika Medium

Na terenie Polski następne

Na terenie Polski następne całkowite zaćmienie Słońca wystąpi już niestety nie za naszego życia. 

Ależ nie ma czego żałować, bo to znaczy, że Polska będzie długo stabilnym regionem, na który nie spadną żadne większe nieszczęścia. 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj