W Algierii powstaje wielki meczet z najwyższym minaretem na świecie

Kategorie: 

Źródło: KSP Jürgen Engel Architekten

Algieria wkrótce zasłynie jako kraj islamski, który posiada ogromny i nowoczesny meczet wraz z najwyższym na całym świecie minaretem. Prace nad budowlą trwają od 2011 roku i powoli dobiegają końca.

 

Meczet w Algierze będzie należał do największych na całej Ziemi - większy będzie tylko meczet w Mekce i Medynie. Na terenie obiektu powstaje minaret wysoki na 265 metrów, który będzie nie tylko najwyższym minaretem na świecie, ale także najwyższym budynkiem w całej Afryce.

Projekt budynku powstał we współpracy niemieckiej firmy architektonicznej KSP Jürgen Engel Architekten z biurem inżynierskm Krebs und Kiefer International. Budowa realizowana jest przez China State Construction Engineering Corporation. Niskie ceny ropy naftowej wyraźnie wpłynęły na przebieg budowy. Z wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że prace nad algierskim meczetem mogły zakończyć się dopiero w 2020 roku. Projekt faktycznie spotkał się z opóźnieniami, lecz budowa już dobiega końca.

Meczet będzie mogło odwiedzać 120 tysięcy osób dziennie. Sama sala modlitewna o wymiarach 145 x 145 metrów pomieści nawet 37 tysięcy muzułmanów jednocześnie. Na terenie obiektu, którego wielkość będzie wynosić 374 tysiące metrów kwadratowych, znajdzie się między innymi wielka biblioteka, muzeum, park oraz centrum badawcze kultury islamskiej. Przeszklony niczym biurowiec i zabezpieczony odpowiednio przed wysokimi temperaturami minaret będzie posiadał windę, dzięki której będzie można dostać się na sam szczyt budynku, gdzie powstanie punkt widokowy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Larwy

Wszystko będzie monstrualne,

Wszystko będzie monstrualne, biblioteka też, a na jej środku tylko 1 książka napisana przez mahmeta. Bo przecież innych książek byc nie może, bo nauka i wiedza to wytwór szatana a cała wiedza o życiu zawarta jest w tej 1 książce.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Skomentuj