W Albanii wprowadzono zakaz wycinki drzew, aby zapobiec katastrofie ekologicznej

Kategorie: 

Źródło: Internet
Albańskie Ministerstwo Środowiska wprowadziło zakaz wycinki drzew. Nowe prawo ma obowiązywać przez najbliższe dziesięć lat.

 

 

Ludziom łamiącym przepis grozi kara dziesięciu lat więzienia i grzywna do 36 tysięcy euro. Prawo, które wcześniej przyjął parlament tego kraju, przewiduje że zakaz dotyczy także wyrębu do celów przemysłowych.

 

W ciągu roku wycinano w Albanii średnio 2,5 miliona drzew, podaje BBC. Władze tego najbiedniejszego kraju w Europie próbują w ten sposób zapobiec katastrofie ekologicznej. Szczególnym problemem dla środowiska jest zanik lasów wzdłuż brzegów rzek, a to zwiększa ryzyko powodzi.

 

Przez ostatnie 25 lat, Albania, również z powodu nielegalnego wyrębu, straciła połowę lasów. Obecnie tereny zalesione zajmują nie więcej niż 25 % albańskiego terytorium.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika simon

to wkońcu jest taki kraj czy

to wkońcu jest taki kraj czy nie?! zamiast wycinać drzew powinno podnosi sie te z ziemi mielic i prasowac bo to bio masa moi mili i sie tym pali bo to brykiet i pelet moi mili wiec na ki hoooooj drzewa wycinacie moi mili jak na ziemi lerzy biomasa za darmo !!!!! MOI MILIIII

Skomentuj