W Afryce zlokalizowano nowe ognisko wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wirus Ebola rozprzestrzenia się właśnie po Demokratycznej Republice Kongo. Do tej pory potwierdzono prawie 50 kolejnych przypadków zachorowań zarówno na terenie Kongo jak i w Republice Środkowoafrykańskiej. Sytuacja powoli zaczyna wymykać się spod kontroli.

Trwająca właśnie epidemia jest 2 pod względem długości i jak dotąd, doszło w niej do 3 463 przypadków zachorowań oraz 2 277 śmierci. Od 1 sierpnia doszło do 48 zachorowań i 20 śmierci spowodowanych wirusem Ebola, w kongijskiej prowincji Równikowej. Poprzednie ogniska, miały miejsce w prowincjach Ituri oraz północnym Kivu na wschodzie Kongo.

Pracownicy medyczni nie potrafią zapanować nad wirusem i wciąż pojawiają się kolejne przypadki zarażenia. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że dochodzi do coraz częstszych ataków na lekarzy i ośrodki medyczne. Walki pomiędzy rebeliantami, ataki na siły porządkowe oraz pracowników pogrzebowych poważnie utrudniają pracę w tym regionie. Co więcej, tamtejsze społeczeństwo posiada bardzo niską świadomość na temat wirusa Ebola i trwającej epidemii.

 

Mieszkańcy nie mają zaufania do lekarzy i rządu, a część z nich nie wierzy w istnienie tego wirusa. Niektórzy zarażeni wręcz uciekają z placówek medycznych i tym samym rozprzestrzeniają Ebolę. Warto dodać, że jest to już 10 epidemia Eboli w Demokratycznej Republice Konga od 1976 roku. Sytuacja w kraju jest bardzo niepokojąca. WHO nie ukrywa, że wirus Ebola może rozprzestrzenić się na pozostałe prowincje oraz sąsiednie kraje – Rwangę, Sudan Południowy i Ugandę.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Akurat tego wirusa nikt nie

Akurat tego wirusa nikt nie lekceważy i każdy wie jak jest niebezpieczny a mimo to jakoś żaden tamtejszy polityk nie kazał murzynom siedzieć w domach ,szałasach czy co tam kto ma, aż do odwołania ,nikt też nie każe im zachowywać dystansu ,dezynfekować się denaturatem czy innym specyfikiem , chodzić w maskach ,przyłbicach ani nawet nie zabrania się im normalnych kontaktów ,firm się nie zamyka  ani gromadzić się gdzie się komu podoba .. to co , ten nasz koronkowy wirus jest znacznie zjadliwszy !? I my mamy w to uwierzyć ...? Biały człowiek bardzo głupi ... 

Portret użytkownika drako_tr

dochodzi do coraz częstszych

dochodzi do coraz częstszych ataków na lekarzy i ośrodki medyczne ... tamtejsze społeczeństwo posiada bardzo niską świadomość na temat wirusa Ebola

...tamtejsze społeczeństwo doskonale zdaje sobie sprawę, że to te qrwy w kombinezonach roznoszą zarazę swoimi "cudownymi szczepionkami" zabijając ich od dziesięcioleci ... a niech wybiją tych tzw. lekarzy w pień. Gdy to samo zacznie dziać się w Polsce, powinniśmy bronić się w ten sam sposób, ja na pewno użyję obrony koniecznej.

Portret użytkownika Dynia

Masz kolego rację .pieprzyć

Masz kolego rację .pieprzyć pseudo rządy zapasionych nierobów i kłamców .głupie pokolenie maseczkowcow. Stare baby 30 razy tymi łapami brudnymi zakładaj te maski co noszą 3 miesiące ta sama sztukę i słuchają TVP info .ja pierdo...e ten naród jest coraz głupszy wyłączyć tv t Internet i świat będzie piękniejszy . Taka ebola powinna w Europie się pojawić wtedy by ostatni chodzili a nie wierzą w coś czego niema .pseudogrype miłego dnia

Portret użytkownika osa

Zakładam że sam jesteś ofiarą

Zakładam że sam jesteś ofiarą jakiejś nieudanej szczepionki?

Bo nawet średnio myślący kornik, wiedziałby, że jak nie rozumie co to są szczepionki, i jaką odegrały rolę by choćby w Polsce nie było polio, po prostu by się nie ośmieszał i nie wkurzał rozsiewaniem bzdur, z braku jakiejkowliek wiedzy na temat...

Portret użytkownika drako_tr

Ty głupia owadzino...już

Ty głupia owadzino...już zapomniałaś, ile dzieci umarło, gdy testowali w Afryce szczepionkę na covid??...właściwie, to oni testowali jej śmiertelność...zapomniałaś, ile kobiet wykastrowali niby szczepionkami??? ..a wiesz ile z nich zaraz po zastrzyku zmarło??

...i nie porównuj dawnych szczepionek, do obecnych trucizn nazywanych "szczepionkami", z zawartością rtęci, formaldehydu i metali ciężkich

...rusz tym pustym owadzim łbem i zastanów się, czemu w latach 80tych, 60% społeczeństwa nie wiedziało, co to jest autyzm...a teraz 60% społeczeństwa go ma..

Skoro każesz mi ryzykować życie i zdrowie mojego dziecka, to zagwarantuj mi na piśmie, że moje dziecko po przyjęciu w/w trucizny nie zachoruje i nie umrze, postaw na szali swoje życie ... i jak moja pociecha jednak umrze, lub zostanie dożywotnio okaleczona, to zgodnie z umową odbiorę ci je ...zgadzasz się?...zwolenniczko szczepienia cudzych dzieci.

 

 

Skomentuj