W Afryce Zachodniej odkryto nowy gatunek pomarańczowego nietoperza

Kategorie: 

Źródło: @denise_bourassa (Twitter)

Podczas badań terenowych w izolowanym paśmie górskim Nimba dokonano rzadkiego odkrycia. Naukowcy pracujący w Gwinei odkryli nowy gatunek nietoperzy o pomarańczowym futrze. Po obszernych pracach naukowcy opisali gatunek w nowym badaniu opublikowanym w American Museum Novitiates.


Znaleziska dokonano na początku 2018 roku. Podczas badań nad ochroną nietoperzy w górach Nimba, na granicach Gwinei, Liberii i Wybrzeża Kości Słoniowej, naukowcy skupili się na starych jaskiniach górniczych, które od dawna były zamieszkane przez nietoperze. Wówczas, odkryli oni niezwykłego pomarańczowego nietoperza. Początkowo, uważano że jest to odmiana badanego przez nich pospolitego gatunku.


Nancy Simmons, ekspert taksonomii nietoperzy i kurator Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, przyjrzała się fotografiom i natychmiast zdała sobie sprawę, że badacze natknęli się na nowy gatunek nietoperzy. Simmons zauważyła, że odkrycie nowego gatunku, takiego jak ten podczas badań terenowych, jest niezwykłym wydarzeniem. Nowy gatunek, otrzymał nazwę Myotis nimbaensis.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj