W Afryce Południowej stado słoni zadeptało kłusownika

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Według władz Republiki Południowej Afryki, w Parku Narodowym Krugera stado słoni stratowało kłusownika. Mężczyzna zmarł na miejscu ataku.

Według South African National Park Service, mężczyzna wraz z dwoma wspólnikami uciekał przed ochroną parku, gdy napotkał stado słoni. Wściekłe zwierzęta stratowały nieszczęśnika. Jeden z trójki kłusowników został aresztowany, ale władze nadal poszukują trzeciego sprawcy. Strażnicy skonfiskowali ich broń, topory i zaopatrzenie.

 

Pomimo międzynarodowego zakazu handlu kością słoniową, dziesiątki tysięcy afrykańskich słoni ginie każdego roku w wyniku polowania na kły. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody na kontynencie afrykańskim pozostało już tylko około 415 tysięcy słoni.

 

Znajdujący się w RPA Park Narodowy Krugera to jedno z głównych miejsc wybieranych na safari w Afryce. Jest to też jeden z największych i najlepiej strzeżonych rezerwatów przyrody na kontynencie, słynący z obfitości słoni, lwów, nosorożców, lampartów i bawołów.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Skąd tyle minusów? To

Skąd tyle minusów? To konsumenci tworzą popyt na wszystko, również na rzeczy, których źródłem są zagrożone wyginięciem zwierzęta. Poza prywatnymi kłusownikami, którzy polują, aby zrobić sobie fotkę i zabrać trofeum do domu nikt by na nie nie polował, jeśli kłusownicy nie mogliby sprzedać kłów, skór i innych rzeczy, które są źródłem dochodu.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj