W Afryce odnaleziono meteoryt starszy od Ziemi

Kategorie: 

Źródło: UNM Institute of Meteoritics

Naukowcy zbadali meteoryt, który powstał prawdopodobnie przed narodzinami Układu Słonecznego. Badania, które zostały przeprowadzone przez zespół z Uniwersytetu w Manchesterze, obejmowały analizę niezwykle rzadkiego meteoru, który został odkryty w Afryce w 2016 roku.

Skała, która otrzymała nazwę NWA 11119 może liczyć nawet 4,6 miliarda lat. Jest to najstarszy odkryty meteoryt magmowy. Według naukowców skład meteirytu łudząco przypomina materiał, z którego zbudowana jest skorupa ziemska.

Układ Słoneczny uformował się około 4,5 miliarda lat temu. Oznacza to, że niezwykła skała odnaleziona w Afryce może odkryć przed nami wiele faktów dotyczących formowania się znanego nam uniwersum.

 

Bardzo prawdopodobne jest, że ten meteoryt był kiedyś częścią warstwy skorupy asteroidy, która powstała w podobny sposób, jak skorupa naszej planety. Oznacza to, że dokładne przeanalizowanie jego struktury może przynieść odpowiedź na wiele pytań dotyczących formowania się Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

nauka nie potrafi udowodnić

nauka nie potrafi udowodnić miliardów lat skał ! z całym szacunkiem dla autora artykułu i dla admina ale chyba nie wierzycie że to wszystko powstało przypadkiem i to z niczego ! przecież planety są okrągłe a nie trójkątne ! coś kształtuje planety tak a nie inaczej, to nie przypadek ! nic nie jest przypadkiem !  przez przypadek nic się nie dzieje ! 

Dennis Gabor
fizyk: 1971 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 

"Po prostu nie potrafię uwierzyć, że wszystko rozwinęło się poprzez przypadkowe mutacje..."

 Stephen William Hawking
astrofizyk teoretyczny i kosmolog, jeden z najznakomitszych współcześnie żyjących uczonych zwany Einsteinem naszych czasów 

"Przeciwności, które musiałyby zostać pokonane, aby wszechświat taki jak nasz mógł wyłonić się z czegoś takiego jak Wielki Wybuch są niesamowicie olbrzymie. Uważam, że kiedykolwiek zaczynamy omawiać początki wszechświata dochodzimy do czysto religijnych wniosków."

Robert Andrews Millikan
fizyk: 1923 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 

"Żałosną rzeczą jest to, iż mamy naukowców, którzy usiłują udowodnić ewolucję, której żaden naukowiec nigdy nie będzie w stanie udowodnić."

 William Phillips
fizyk: 1997 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 

"Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać."

 Max Karl Ernst Planck
fizyk: 1918 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 

"Ktokolwiek, kto był poważnie zaangażowany w pracę naukową jakiegokolwiek rodzaju uświadamia sobie, iż nad wejściem bram świątyni nauki wypisane są słowa: Musicie mieć wiarę. Jest to cecha, bez której naukowiec nie może się obejść."

 Ilya Prigogine
chemik: 1977 nagroda Nobla w dziedzinie chemii 

"Prawdopodobieństwo tego, iż przy zwykłych temperaturach makroskopiczna ilość molekuł zostaje zgromadzona dając początek wysoce zorganizowanym strukturom oraz skoordynowanym funkcjom charakteryzującym żywe organizmy jest absurdalnie małe. Idea spontanicznego pochodzenia życia w swej obecnej formie jest więc wysoce nieprawdopodobna, nawet na skalę miliardów lat, podczas których nastąpiła prebiotyczna ewolucja."

http://popotopie.blogspot.com/2013/09/jestesmy-stworzeni.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ty jesteś jeden z tych, co

Ty jesteś jeden z tych, co głoszą historyjkę o Bogu który rzekł... Rzekł i się stało... I Ty będziesz wypowiadał się na temat tego, co nauka potrafi a co nie??? Lol
O jakim Ty przypadku znów piszesz??? Kto mówi o przypadku???
Zapoznaj się z nauką, zwaną GEOCHRONOLOGIĄ i przestań w XXI wieku rozsiewać starożytne zabobony!
Wklejasz jakieś cytaty pojedynczych "noblistów", najwyraźniej mocno rozmodlonych...
Gdy tacy jak Ty próbują na siłę udowadniać biblijne absurdy w sposób naukowy, to wam nauka nie przeszkadza... Ale jak ta sama nauka zasypuje biblijne absurdy gradem kontrargumentów i dowodów, to już jest zła, niedobra i jest bzdurą... Niezła hipokryzja!
Już się kiedyś Ciebie pytałem i odpowiedzi dalej nie mam... Jeśli przyjąć na chwilę że ewolucja to bzdura (pomimo tego że można ją obserwować każdego dnia), a świat stworzył Bóg i to całkiem niedawno, to mam proste pytanie: KTÓRY BÓG TO ZROBIŁ I SKĄD WIADOMO ŻE AKURAT TEN???
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Exart

Pamiętam do dziś jako dziecko

Pamiętam do dziś jako dziecko miałem fragmenty dziwacznych wspomnień, trochę jak sny, które snami raczej nie były. Pamiętam świat pozbawiony barw, pozbawiony ciepła pomiędzy zimnym a gorącym, pozbawiony wielu rzeczy. Pamiętam w nim za to całkiem konkretnie swojego ojca i to jak powoływał te wszystkie brakujące rzeczy po prostu przedstawiając mi je. Pewnego dnia pokazał mi kolory i świat stał się kolorowy. Kiedy indziej przy okazji uruchomienia centralnego ogrzewania poznałem ciepło, obok zimna i gorąca. Jeszcze kiedy indziej w świecie pojawił się nowy owoc - pomarańcza. Ojciec powoływał te rzeczy niczym Bóg - pkazywał, nazywał i stawały się. Wiedziałem wtedy już nieco o świecie, sam o sobie nie wiedząc jeszcze raczej nic.

 

Myślę, że tym właśnie są mityczne Genesis - echem czegoś co autentycznie się nam przydarza,  niezwykłości choć wciąż w ramach prozaicznego świata.

 

PS: ktoś już tu nie tak dawno udowodnił, że Inżynier Magister to zwyczajny sieciowy bot. Stąd zrozumiałe jest, że raczej nie udzieli w większości przypadków odpowiedzi. Twory jego pokroju należy klasyfikować do tzw. tępej inteligencji.

Portret użytkownika Maxxx

Po pierwsze, gdzie w artykule

Po pierwsze, gdzie w artykule masz napisane w jaki sposób powstał świat? Komentujesz coś i oburzasz się o coś czego tu nie ma. Osobiście wierzę w Boga i w to że On stworzył świat. Zaznaczam to abyś mnie tu zaraz nie obrzucił błotem.

Po drugie, czemu uważasz że nauka nie jest w stanie ustalić wieku skał?

Po trzecie, planety są kulami za sprawą praw fizyki, wiesz grawitacja i takie tam.

Portret użytkownika Mojeimię44

Moim zdaniem nauka nie ma

Moim zdaniem nauka nie ma szans udowodnić że ta skałka ma 4,5 mld lat gdyż wiek skały może zakłócić jedna anomalia. To wszystko co ci mówią to tylko teoria. 4,5 mld lat to okres tak wielki, że nie sposób sobie tego nawet dobrze wyobrazić i może własnie dlatego podają takie odległości czasowe. Poza tym wiek ziemi co jakiś czas jest aktualizowany i okazuje sie że jest coraz starsza dziś ma około 5 mld lat a za 5 lat będzie miała 10 mld lat. Dlatego kolego takie informacje radzę traktować z przymrużeniem oka. Dla mnie ziemia ma lat 38 bo tyle mam lat i tyle ją pamiętam. Faktycznie jest  duzo starsza ale nie sądzę by ktoś mógł sprecyzować info o dokładnym jej wieku. Poza tym co jeśli wszystko co cię otacza jest tylko wytworem twojej kreacji? Ufaj sobie a nie naukowcom którzy nie znają dokładnie tajemnic ziemi a udaja że poznali wszechświat. 

Portret użytkownika Wolność

Większej głupoty nie

Większej głupoty nie słyszałem, ale już nic mnie w tym świecie z deBillałych demokretynów nie zdziwi..

Szkoda, że tylko 3% od Korwina ma mózgi i potrafi się zorganizować przeciw otaczającemu kłamstwu i szaleństwu..

Strony

Skomentuj