W Afryce odkryto nowy gatunek muchy – zabójcy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z amerykańskiego Smithsonian Institution National Museum of Natural History odkryli nowy gatunek muchy zabójcy z rodziny łowikowatych (Asilidae), podaje Phys.org.

 

 

Asilidae są bardzo agresywne. Zabijają motyle, chrząszcze, muchy osy i pająki. Swoje ofiary atakują w locie, przebijając ciało i uwalniając truciznę, po której owady szybko umierają. Potem napastnik wysysa wnętrzności.

 

Nowy gatunek Trichoura pardeos żyje w Tygerberg Nature Reserve w Północnej Prowincji Przylądkowej w RPA. Mucha – zabójca występuje w suchym środowisku i zwykle tam, gdzie rośnie aloes. Cechuje ją czerwono – brązowe ubarwienie z srebrzystymi, żółtymi i białymi plamkami. Entomolodzy przyglądali się różnym gatunkom łowikowatych i stwierdzili, że można podzielić je na dwie grupy. Pierwsza z nich opanowała zachodnią część RPA, a druga wschód tego kraju.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

jakież będzie zdziwienie

jakież będzie zdziwienie rodszildów jak mucha uprze się na bankowców którzy do tej pory ją sponsorowali ale krach na giełdzie zostawił ją bez wyssanych wnętrzności w ramach rewanżu to i satanistyczne mogą być.Leć muszko leć i nie zapomnij o izraelu swej duchowej stolicy

Skomentuj