W Afryce nasilają się ataki hipopotamów na ludzi

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Jak wiadomo hipopotam w środowisku naturalnym to nie przyjemny powolny grubasek tylko maszyna do zabijania, która bezwzględnie strzeże swojego terytorium. W ostatnich dniach znowu boleśnie przekonało się o tym kilka osób.

 

Do tragicznego ataku hipopotama doszło w Malawi. Zwierzę zaatakowało kobietę w parku narodowym Vwaza, podczas gdy udała się na ryby na Jeziorze Kazuni. 36 letnia kobieta nie przeżyła tego spotkania i zginęła wkrótce po incydencie.

 

Wypadek z hipopotamem miał tez miejsce w RPA. Tam na szczęście obyło się bez ofiar, chociaż poszkodowany został ciężko ranny. Tym razem kłopoty spowodowała rzekomo oswojona hipopotamica o imieniu Jessica. Poszkodowanym jest mężczyzna, który pracował z nią kiedyś organizując atrakcje turystyczne. Hipopotam odgryzł mu rękę gdy próbował ochronić swoją przyjaciółkę.

 

Okazało się, że dzikie zwierze zawsze takim pozostaje i zawsze trzeba zachować ostrożność będąc w jego pobliżu. Trudno winić hipopotamy za to, że reagują instynktownie i należałoby potępić ludzi wykazujących się tak skrajnym brakiem wyobraźni.

 

 

Źródła:

http://www.maravipost.com/201412247808/Travel-Tourism/hippo-kills-one-in-vwaza-wildlife-re...

http://www.news24.com/Green/News/Hippo-attack-was-sensationalised-Victim-20141223

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JPshemek

Ludzie powinni zrozumieć że

Ludzie powinni zrozumieć że na ziemi nie ma miejsca tylko na gatunek ludzki ale też na tysiące innych gatunków i musimy współżyć a nie zajmować nowe tereny i tylko niszczyć i zabijać, ja się nie dziwię że zwierzęta innego gatunku niż ludzie czują się zagrożone i coraz częściej atakują, natura i tak już długo jest cierpliwa na ingerencje człowieka we wszystko. Ziemia i wszystkie inne gatunki doskonale sobie poradzą bez człowieka, gorzej z ludźmi kiedy zabraknie nam tego wszystkiego. Człowiek jest jak rak toczący tę planetę, dla człowieka liczy się tylko władza nad innymi i kontrola nad wszystkim, błędnie nam się wydaję że o wszystko musimy dbać nad wszystkim musimy trzymać pieczę, nikt ani nic tak nie niszczy ziemi i życia na niej jak tylko MY, tak zwany cywilizowany świat, cywilizowani ludzie tylko czy na pewno jesteśmy tak cywilizowani czy może tylko jest nam wmawiane jacy to my jesteśmy genialni, wspaniali, mądrzy  pełni miłości i dobroci. Szkoda że ludzie są tak prymitywni :/

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika hipno'po'tam

 Bo te hipopotamy przeszly na

 Bo te hipopotamy przeszly na strone Panstwa Islamskiego i zaciekle walcza z niewiernymi, atakujac znienacka z wszelkich akwenow wodnych zlokalizowanych w sasiedztwie siedzib ludzkich nie zwiazanych z Allahem. Takie hipodrony-najnowasza mysl techniki islamsko-afrykanskiej, sterowane biopilotem za pomoca internetu bez prze wodowego. Najlepiej dzialaja w porze deszczowej.

Portret użytkownika inzynier magister

A w europie i USA nasilają

A w europie i USA nasilają się ataki na ludzi normalnych, przeprowadzane przez zdemonizowanych homoseksualistów !

KILKA KONKRETNYCH FAKTÓW POKAZUJĄCYCH, ŻE HOMOSEKSUALIZM JEST NIENATURALNY/nienormalny:
# Nie mogą mieć dzieci ani dwie lesbijki, ani dwóch gejów - jest to niemożliwe.
# Akty gejowskie są nienaturalne, ponieważ odbyt powstał tylko do jednego celu.
# Męskie nasienie zostało stworzone po to, aby trafić do odpowiedniego miejsca w ciele kobiety, a nie do zakończenia układu pokarmowego drugiego mężczyzny.
# W związku kobieta i mężczyzna nawzajem się uzupełniają.
Przykłady: kobieta lepiej nadaje się do opieki nad małym dzieckiem, które nosiła w sobie 9 miesięcy; kobieta jako żona i matka dba o tzw. ognisko domowe; mężczyzna jest niezbędny do wychowania dorastających dzieci, ponieważ w tym okresie życia patrzą one przede wszystkim na swojego ojca
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika witamina C

"W Afryce nasilają się ataki

"W Afryce nasilają się ataki hipopotamów na ludzi"
A jaki sens w ogóle ma ten temat?
Nic się nie NASILA. Ataki hipopotamów były zawsze i póki nie padnie ostatni hipopotam będą znowu. NASILAJĄ SIĘ nie ataki tylko akty włażenia ludzi hipopotamom w drogę, co kończy się tragicznie i nie jest żadnym objawem NASILAJĄCEGO się ataku na ludzi ze strony hipopotamów. Jedyne co się NASILA to liczba ludzi na świecie a co za tym idzie włażą tam gdzie dotąd ich nie było, jeśli wchodzą na tereny zamieszkałe przez dzikie zwierzęta padają ich ofiarą, inna rzecz która się NASILA to liczba artykułów na tej stronie nie mająca wiele wspólnego z tematem ZMIANY NA ZIEMI, NASILA się naciąganie tematów jak wyżej które nic nie wnoszą swą treścią, NASILA SIĘ też strata mojego czasu jaki poswięcam na czytanie bezsensownych artykułów
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj