W 8 lat po katastrofie nuklearnej Japonia otworzyła słynną plażę w Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Japonii została otwarta plaża Kitaizumi w Fukushimie osiem lat po awarii jądrowej. Po raz pierwszy od katastrofy w 2011 r., w pobliżu elektrowni jądrowej Fukushima-1, dzieci kąpią się i nurkują, a turyści żądni wrażeń surfują. Niemniej jednak nadal jest niewielu śmiałków, którzy chcą wejść i brodzić w potencjalnie radioaktywnej wodzie.

 

Plaża Kitaizumi znajduje się około 25 km od elektrowni jądrowej, a przed katastrofą był bardzo popularna wśród surferów. Odbywały się tam m. in. mistrzostwa krajowe i światowe. Ponowne otwarcie dla turystów tego miejsca jest uważane za zaskakującą decyzję. Władze przekonują, że poziomy radioaktywności w wodzie morskiej są w normie.

 

Przypomnijmy, że w marcu 2011 r. silne trzęsienie ziemi spowodowało tsunami, które zniszczyło wybrzeże prefektury Fukushima i kilku innych. Około 18 tys. ludzi straciło życie w wyniku tej katastrofy. Fale tsunami spowodowały poważne uszakodzenie elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, która stała się zagrożeniem dla świata dna długie lata.

 

W konsekwencji tsunami i zalania zakładu na różnym stopniu zniszczenia znalazły się 3 reaktory. Emisje poszły jednak głównie do oceanu a nie atmosfery, jak w Czarnobylu na Ukrainie.Mimo to wiele osób porównuje tą tragedię do awarii w Czarnobylu. W liczbach bezwzględnych skażenie na skutek tamtej eksplozji reaktora było znacznie większe i do dzisiaj sobie z nim nie poradzono.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Petter

Ludzie z miasta sami

Ludzie z miasta sami monitoruja nie są debilami.  A Ty tallin skończ wasc. Ten portal do wizyty funkcjonariuszy jeszcze jako tako funkcjonował teraz to sciek totalnych manipulacji i bredni. Dziwnym trafem tutejsze artykuły coraz częściej na głównej main stream mediów przypadek? 

Portret użytkownika asa

Tallin co ty głupoty piszesz-

Tallin co ty głupoty piszesz- co się z waszym portalem dzieje??... Czarnobyl w stosunku do Fukushimy to był niewinny bączek, a Fukushima to było obesranie się do pasa, a rejon skażenia radioaktywnego ponad 50x większy niż w Czarnobylu!!!!!!!-prawie cały Pacyfik i obie ameryki.

Portret użytkownika Haszkers1986

Czarnobyl byl zabezpieczony

Czarnobyl byl zabezpieczony kosztem tysiecy ludzi budujac sarkofag zeby zatrzymac promieniowanie .Nowy sarkofag zostal ukonczony w 2016 i powinien wystarczyc na kilkadziesiat lat .

Podczas wypadku w  Fukushimie zeby zmiejszyc promieniowanie pompowali slona wode do reaktora i z powrotem do oceanu. Na ta chwile poziom promieniowania w Fukushimie jest kontrolowany dalej za pomoca slonej wody pompowanej bezposrednio do reaktora a skazona woda jest skladowana w zbiornikach (promieniowanie bedzie przez tysiace lat wiec ile tych zbiornikow jeszcze wybuduja ???

Zreszta zobaczcie sami :

https://www.google.co.uk/maps/place/Tokyo+Electric+Power+Co.+Fukushima+Daiichi+Nuclear+Power+Plant+Affairs+Department+protection+management+group/@37.4168246,141.0316438,2154a,35y,270h/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x6020dd48057a6a21:0xa2b7bee2c047d9e2!8m2!3d37.4211711!4d141.032787

Nie wiem jak bardzo aktualne sa te zdiecia satelitarne ale widac wyraznie ile juz tego badziewia jest tam skladowane . Widac tez tysiace workow ze skazona ziemia . W okolicy fukushimy jest wiele pol uprawnych zamienionych na skladowiska odpadow ( niebieskie i czarne worki ) widac to bez problemu z satelity jak jest tego wiele czekajac sobie na kolejne tsunami .

Skomentuj