W 2023 roku SpaceX przetestuje bezpośrednie połączenie smartfonów z satelitami Starlink

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W 2023 roku SpaceX przetestuje bezpośrednie połączenie smartfonów z satelitami Starlink, ale kiedy dokładnie odbędzie się test, jeszcze nie wiadomo.

 

 

Starlink to telekomunikacyjny system satelitarny firmy SpaceX, ma już możliwość działania z komputerami stacjonarnymi i laptopami poprzez specjalny terminal, który umożliwia połączenie z satelitami w kosmosie. Jednak na chwilę obecną nie ma możłiwości korzystania z usług Starlink za pomocą smartfonów. Jednak kiedyś też niewyobrażalne wydawało się upchanie GPS w telefonach a jak wiemy stało się to standardem.

 

Jednak SpaceX potwierdziło, że pracują nad rozwojem systemu, który zapewni korzystanie z usług Starlink również na smartfonach. Warto zauważyć, że Starlink jest wciąż w fazie beta, a SpaceX skupia się na rozwijaniu usługi i wprowadzaniu jej na nowe rynki, takie jak Europa i Australia.

 

Wiceprezes ds. sprzedaży korporacyjnej w firmie Starlink Jonathan Hoefeller poinformował o rozpoczęciu testów bezpośredniego połączenia satelitów internetowych firmy ze smartfonami. SpaceX przetestuje bezpośrednie połączenie smartfona z satelitami Starlink w 2023 roku.

 

Według informacji, jeśli testy wypadną pomyślnie, bezpośrednie połączenie urządzeń mobilnych z satelitami Starlink pomoże rozwiązać problem tzw. głuchych, czyli martwych stref amerykańskiego operatora T-Mobile, w których nie działa łączność komórkowa. To właśnie ten operator zamierza wziąć udział w testach.

 

W rezultacie albo będą prowadzone „prace nad korekcją błędów”, albo firmy opracują nowy standard komunikacji satelitarnej. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpoczną się testy i którzy użytkownicy z jakich stanów wezmą w nich udział.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zolik

Istnieje juz technologia

Istnieje juz technologia która pozwala widzieć przez ściany. Wystarczy do tego wifi. Coś podobnego było chyba w jakimś filmie nie pamiętam jakim. Elon Musk to jeden z wielu sług antychrysta. Oplotą całą ziemię tą siecią i będą mieli kontrolę nad każdym bez jego zgody nawet.

Portret użytkownika 3plabc

Dla równowagi właśnie zaczyna

Dla równowagi właśnie zaczyna się w Polsce wyłączanie sieci 3G. Z jednej strony odejście od mało wydajnej obecnie technologi, z drugiej wymuszanie wprowadzania standardu 5G o wysokiej przepustowości zdolnego obsługiwać IoT, oraz Big Data dla system zbierania danych z szerokiego wachlarza sensorów pomocnych w inwigilacji i kontroli lemingów.

Portret użytkownika wodzu

Ludzie juz dajcie sobie na

Ludzie juz dajcie sobie na luz z tym matriksem i kapitanem ameryka muzgiem , wszak GPS to nie zadna nowosc , ale transmisja w druga strone bedzie sie odbywac alfabetem morsa , bo telefony satelitarne nie sa juz tak drogie ale cena minuty rozmowy jest kosmiczna , i trzeba brac pod uwage okno na polaczenie z satelita , bo to nie jest GPS . amen 

Portret użytkownika Kwazar

Tylko po to wszystko ? Żeby

Tylko po to wszystko ? Żeby ściekomedia mogły juz docierać do każdej dziury ? No a weźmy tylko takich drobnych "genJuszy" wiodących, różnych dziwnych i pojebanych. "Generał Skrzypczak na antenie telewizji stwierdza, że armia rosyjska jest zdruzgotana"  I daletego muszę mieć bezpośrednie połączenie smartfonów z satelitami Starlink ???? Żeby kolejnych idiotów musieć słuchać ??? 

Portret użytkownika Adrian Zryl

Globalistom o to chodzi, żeby

Globalistom o to chodzi, żeby ktoś gdzies nie miał wody, ogrzewania, opieki lekarskiej, zdrowej żywności, pokoju jako takiego, ma być chaos na świecie, wojny, demoralizacja, zło idzie na świat i przyspiesza .

Komu służą globaliści, a wiadomo że istnieją, komu oni służą, ciekawe.

Strony

Skomentuj