W 2020 roku zmarło w Polsce najwięcej ludzi od czasów II wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pandemia COVID-19 spowodowała, że nasz kraj stopniowo wymiera. Czy te statystyki na stałe wpiszą się w krajobraz demograficzny Polski?

W ubiegłym roku urodziło się w Polsce 357,4 tysiąca osób – najmniej od 2004 roku. Jednak  liczba zgonów jest najwyższa od czasów II wojny światowej – zmarło bowiem aż 486,2 tysiąca Polaków.

 

Ma to oczywiście związek z pandemią COVID-19 oraz faktem, że z jej powodu wielu Polaków nie otrzymało należytej pomocy medycznej w wypadku innych chorób, takich jak chociażby nowotwory. Zatem w 2020 roku, w naszym kraju urodziło się niemal o 129 tysięcy osób mniej, niż zmarło.

 

Dla porównania, w 2019 roku ta różnica wynosiła tylko 36,4 tysiąca osób. Wbrew przewidywaniom, lockdowny nie przyczyniły się do kolejnego „baby boom”.

 

Trudno oczekiwać, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa zmianie. Społeczeństwo nie jest pewne swojego jutra i raczej nie będzie świadomie planowało rozrostu populacji przy kurczących się zasobach i perspektywach. I żadne programy socjalne tego trendu nie zmienią.

 

 

Źródło:https://nczas.com/2021/01/26/wymieranie-polakow-przyspieszylo-najnizsza-od-lat-liczba-urodzen-i-najwyzsza-liczba-zgonow/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika alabama

Trudno oczekiwać, aby w

Trudno oczekiwać, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa zmianie. Społeczeństwo nie jest pewne swojego jutra i raczej nie będzie świadomie planowało rozrostu populacji przy kurczących się zasobach i perspektywach. I żadne programy socjalne tego trendu nie zmienią.

 

Wreszcie przeczytałem jakiś normalny komentarz tutejszego "dziennikarza - redaktora".

Portret użytkownika baca

morawiecki, kaczyński,

morawiecki, kaczyński, szumowski... to chyba oni w tym roku rządzili o ile pamiętam...
a baby boom nie było bo jestem ciągle w delegacji... tu muszę ja uderzyć się w pierś.... mężatek pełno ale ciężko przy tych maseczkach coś utrafić na biegu...

 

Portret użytkownika Quark

Nie ma najmniejszego powodu

Nie ma najmniejszego powodu dla którego jakakolwiek ludzka populacja miałaby się rozrastać , absolutnie żadnego ! Nie żyjemy tu poto by zasiedlić każdy skrawek tej planety , zużyć wszystkie jej zasoby i szukać sobie kolejnej siedziby do rozdrapania , nie to jest celem życia ! Nie żyjemy tu by gromadzić dobra i o nie rywalizować . Powiem więcej , najwyższy już czas aby zacząć wspierać jednostki twórcze , prawe , mądre , uczciwe , myślące , wartościowe , inteligentne i dobre a przestać zasilać i tolerować osobniki szkodliwe , nikczemne , wadliwe , patologiczne , dwulicowe , bezwartościowe , głupie i złe , pozwalając im jednocześnie się do woli rozmnażać czego skutkiem jest zdobycie przez te INDYWIDUA przewagi populacyjnej co dla systemu demokratycznego jest KATASTROFALNE w skutkach ! Efekt jest taki , że ludzie mądrzy stanowią dziś niewielki odsetek społeczeństwa i zmuszeni są cierpieć katusze bezradności wobec ignorancji głupców ! 

Bardziej jasno tego się powiedzieć już nie da . 

Strony

Skomentuj