W 2020 roku SpaceX wyśle pierwszą załogową misję na ISS 

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Testy pojazdu kosmicznego SpaceX o nazwie Dragon, zdolnego do wynoszenia w kosmos astronautów, są już prawie na ukończeniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, SpaceX może wystrzelić na orbitę pierwszych amerykańskich astronautów zmierzających na Międzynarodową Stację Kosmiczną już w przyszłym roku.

 

Oświadczenie zostało złożone przez przedstawicieli NASA. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy lot załogowy prywatnego statku kosmicznego nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Kapsuła Dragon ma za zadanie przetransportować astronautów na stację kosmiczną. Będzie to pierwszy raz od zakończenia amerykańskiego programu promów kosmicznych w 2011 roku. Od czasu zakończenia programu promów kosmicznych NASA musiała polegać na Rosji aby transportować astronautów na stację kosmiczną i z powrotem. Kosztowało to aż 85 milionów dolarów za osobę. Obecnie amerykańska agencja liczy na to, że to SpaceX i Boeing będą wykonywać te operacje.

Korporacja SpaceX powstała w 2002 roku i od razu za cel działalności obrano zmniejszenia kosztów transportu kosmicznego - z ostatecznym celem w postaci kolonizacji Marsa. Pierwsza załogowa misja kosmiczna miał się odbyć już w ubiegłym roku, ale SpaceX zaliczył poważną porażkę w kwietniu, kiedy sprawdzany Dragon  eksplodował podczas testów.

 

Niektóre z problemów technicznych jakie musi rozwiązać SpaceX, to kłopoty z niezawodnością spadochronów i układu napędowego. Według CEO SpaceX, Elona Muska, przed wysłaniem Dragona na ISS będzie musiało się odbyć aż 10 udanych prób systemu spadochronowego.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ernestino

szczepionki są bardzo zdrowe,

szczepionki są bardzo zdrowe, chemtrailsy nie istnieją, żarcie jest bardzo zdrowe, korporacje o nas dbają, powietrze świerzutkie, samochody nie kopcą, nwo nie istnieje, politycy nie kłamią, oczywiście ziemia nie jest płaska, ogulnie teorie spiskowe to jakis nonsens sam widziałem w telewizji a i w szkole nam pani to powtarzała

 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Znowu wkleił paskudne obrazki

Znowu wkleił paskudne obrazki z fotoszopa. On jest psychiczny, a w tym roku wyraźnie mu się pogorszyło. To wpływ negatywnej aktywności słonecznej, brak plam słonecznych i zamiast nich dziury koronalne. Te dziury wiercą dziury w głowie magistra i wtedy szambo się wylewa. Biggrin

Strony

Skomentuj