W 2018 roku trafią do sprzedaży stoły hologramowe

Kategorie: 

Źródło: Euclideon

Australijska firma Euclideon stworzyła pierwszy stół hologramowy na świecie, który będzie mógł być wykorzystywany do gier, spotkań biznesowych i wielu innych spraw. Nowa technologia rozwiązuje poprzednie problemy z obrazami holograficznymi dzięki zastosowaniu specjalnych okularów.

 

Pojęcie hologramu jest popularne już od dłuższego czasu, zwłaszcza w tematyce science fiction, jednak z powodu wielu przeszkód technicznych idea ta nie została nigdy w pełni zrealizowana. Trudność wynika z faktu, że hologram jest komputerowo generowanym obrazem, a jego widoczność jest zależna od perspektywy odbiorcy. Grupa ludzi na różnych stanowiskach może widzieć go zupełnie inaczej.

 

Firma Euclideon rozwiązała ten problem dzięki zastosowaniu okularów VR, wyglądających podobnie jak okulary 3D. Ze stołu holograficznego może póki co korzystać do czterech osób wyposażonych w okulary. Firma szacuje, że w 2018 roku stół trafi do sprzedaży za około 60 tysięcy dolarów. 

Stół to w rzeczywistości ekran, składający się z projektorów, które spoczywają pod jego szklaną powłoką. Projektory tworzą masę zmieszanych, kolorowych obrazów, które są dostosowywane do pozycji osoby noszącej okulary.

 

Specjalne okulary posiadają specjalne warstwy krystaliczne, które mogą zmieniać częstotliwość fal świetlnych. Położenie użytkownika noszącego okulary jest analizowane przez komputer, który dostosowuje do niego fale świetlne. Euclideon rozpoczyna już proces produkcyjny, a jego produkty będą gotowe do sprzedaży w lutym 2018 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj