W 2016 roku świat przeznaczył 264 miliardy dolarów na energię odnawialną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowszy raport REN21 dotyczący odnawialnych źródeł energii informuje, że w 2016 roku zainstalowano na całym świecie więcej technologii wykorzystujących energię słoneczną niż jakichkolwiek innych. Co więcej, w ubiegłym roku przeznaczono na odnawialne źródła energii 264,7 miliarda dolarów.

 

Raport informuje o globalnym stanie odnawialnych źródeł energii i ocenia go jako pozytywny. Z kolei światowy poziom emisji dwutlenku węgla z paliw kopalnych i przemysłu utrzymuje się taki sam trzeci rok z rzędu.

 

Inwestowanie w „czyste” źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa oraz wodna, mogą przyczynić się do ochrony środowiska, choć nie jest to jedyny powód. Przyczyną ma być także ich coraz większa opłacalność finansowa. 

Tymczasem według aktualnego planu energetycznego Stany Zjednoczone prezentują ciekawą strategię wycofując się z porozumienia paryskiego i koncentrując się na inwestycjach w węgiel.

 

Jak donosi raport, energia słoneczna także posiada swoje wady w zakresie ochrony środowiska. Ogromne ilości energii elektrycznej są potrzebne do produkcji paneli słonecznych, a w Chinach, z powodu oszczędności, ta energia jest często generowana poprzez spalanie paliw kopalnych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj