W 2015 roku doszło do ponad 500 tysięcy wypadków na indyjskich ulicach

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Six intheworld/CC BY-NC 2.0

Indie należą do najniebezpieczniejszych krajów świata pod względem liczby śmiertelnych wypadków samochodowych. Rok 2015 okazał się jeszcze gorszy od poprzedniego - każdego dnia dochodziło średnio do ponad 1300 incydentów na jezdniach.

 

Ministerstwo Transportu Indii podało, że w zeszłym roku miało miejsce aż 501 423 kraks samochodowych - o 4,6% więcej niż w 2014 roku. Łącznie na ulicach zginęło ponad 146 tysięcy osób (400 dziennie) a rannych zostało niewiele ponad pół miliona ludzi. Największą ilość katastrof odnotowano w stanach Tamilnadu, Maharasztra, Madhya Pradesh, Karnataka, Kerala i Uttar Pradesh.

 

Głównym problemem w Indiach jest bardzo zły stan dróg, zły stan techniczny pojazdów oraz nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego. Minister Transportu Nitin Gadkari powiedział, że koniecznie trzeba usprawnić infrastrukturę drogową ponieważ liczba zgonów w wyniku wypadków samochodowych jest obecnie jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w kraju. Wypadki na jezdni zabijają tam więcej ludzi niż terroryzm czy katastrofy naturalne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Zapewne zły stan dróg jest

Zapewne zły stan dróg jest główną przyczyną wypadków, głównie chodzi o złą architekturę, np. brak skrzyżowań bezkolizyjnych. Czy na pewno zły stan aut? Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie autem bez hamulców. Jeżeli mamy do czynienia ze złym stanem auta to raczej z biedy. Na pewno przyczyny złego stanu aut trzeba szukać w biedzie.

Skomentuj