W 2015 roku był jeden z najcieplejszych i najsuchszych wrześniów w historii półkuli północnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wrzesień w 2015 roku był najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów prowadzonych na półkuli północnej, czyli od co najmniej 125 lat. Średnia temperatura w zeszłym miesiącu przekroczyła wcześniejszy rekord osiągnięty w 2005 roku o więcej niż stopień Celsjusza.

 

Średnia temperatura półkuli północnej osiągnęła rekordowy poziom również w okresie od maja do września tego roku. Poza tym minione lato było również najcieplejszym na półkuli północnej w całej historii regularnych obserwacji. W tym sezonie temperatura była o 2-3 stopnie powyżej normy w Europie, na Bliskim Wschodzie, Meksyku i na Alasce.

 

Dużo cieplej niż zwykle było również na zachodnim Atlantyku i w tropikalnej części Pacyfiku. Cieplej było również na kojarzonej zwykle z mrozami Syberii. Według specjalistów z USA w Ameryce Północnej był tylko jeden cieplejszy wrzesień, ten w 1998 roku. W tym roku praktycznie we wszystkich stanach zanotowano wzrost średniej temperatury. Najgorzej wygląda sytuacja w Kalifornii, gdzie Góry Sierra Nevada zostały niemal pozbawione pokrywy śnieżnej a susza jest tak wielka, że część stanu zaczyna się zapadać.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika taj

No proszę, jeszcze niedawno

No proszę, jeszcze niedawno twierdzono, że globalne ocieplenie to ściema lewackich ekologów, a teraz jak jednak zaczyna być ciepło i susza, to okazuje się, że SPECJALNIE OCIEPLAJĄ...
Ludzie, ale Wy macie nas*ane w tych pustych makówkach...

Skomentuj