W 2012 roku Chiny planowały zamach stanu w Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: indiaexpress.com

Z najnowszych informacji wynika, że w grudniu 2013 roku Kim Dzong Un miał wydać rozkaz egzekucji swojego wuja, po tym gdy dowiedział się, że ten planuje obalenie go jako przywódcy Korei Północnej. Do spisku miało dojść we współpracy z Chinami.

 

Według japońskiej gazety Nikkei Asian Review, w 2012 roku Jang Song-thaek miał sekretnie zabiegać o pomoc Chin przy obaleniu swojego bratanka, Kim Dzong Una, w celu zastąpienia go swoim bratem przyrodnim Kim Jong-namem.

 

Według źródeł ówczesny prezydent Chin, Hu Jintao, nie dał natychmiastowej odpowiedzi czy, i kiedy Pekin mógłby pomóc z obaleniem rządów młodego dyktatora. Plany domniemanego zamachu zostały odkryte przez Zhou Yongkanga, byłego członka Stałego Komitetu Politycznego w Chinach. Miał on bliskie związki z KRL, przez co zdążył zareagować, zanim jakiekolwiek kroki przeciwko Kim Dzong Unowi zostały podjęte. Gdy do dyktatora dotarły wieści o planowanym spisku – wpadł w szał, w trakcie którego nakazał aresztowanie i natychmiastową egzekucję swojego wuja. Miało to miejsce w 2013 roku.

 

W momencie aresztowania Janga koreańskie media wydały oświadczenie, w którym nazywały go „ludzkim ścierwem, gorszym od psa” twierdząc, że „dokonał najobrzydliwszej ze zdrad wobec zaufania i ojcowskiej miłości, którą obdarzyły go partia oraz Przywódca.”

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

SIANIE PLOTEK to jedna ze

SIANIE PLOTEK to jedna ze strategi niszczenia opozycji i izolowania oponentów by pozbawieni tak sojuszników byli łatwiejszym celem późniejszego militarnego ataku. Sun Tzu nazywał to CZYNIENIEM ROZŁAMÓW.... a sama plotka może być równie wiarygodna jak twórczość gównomediów z polin..... bo im mniej są, bo im bardziej zmyślona, bo im bardziej fantastyczna to przecież i lepiej.....

Swego czasu "angielska" dla odmiany prasa z LUBOŚCIĄ się rozpisywała jak to OBRZYDLIWY i ZWYRODNIAŁY Kim kazał stracić swojego "ukochanego" wujka poprzez RZUCENIE GO PSOM NA POŻARCIE.......... bo, tu trzeba pamiętać, o WRODZONEJ MIŁOŚCI pewnych nacji do BESTIALSTW, DO ROZKOSZOWANIA SIĘ NIMI, niemalże DELEKTOWANIA.... nawet tylko jako FIKCJA LITERACKA.... jako NIEREALIZOWALNE PRAGNIENIE... ... Angole jak to sami podają WYWODZĄ SWOJE POCHODZENIE od samego ludu JUDE jakiemu JOZUE (od HOLOKAUSTU Kaanitów) jest po wszech czasy JUDEJSKIM SŁOŃCEM.... czytaj NIEDOŚCIGNIONYM WZOREM pobożnego.....anglika.... czyli i żyda.... bo to syjonistyczna monarchia.

Portret użytkownika Paweł R

Najbardziej współczuję

Najbardziej współczuję narodowi koreńskiemu, który żyje po prostu w dużym więzieniu. Odsiadka dożywotnia. A do tego jakież muszą być skutki niedożywienia w następnych pokoleniach. U nas na przykład dzieci urodzone tuż po wojnie kiedy nie było mleka i sera (krowy wybite albo zjedzone) teraz jako starzy ludzie mają fatalny stan kości i wynikające stąd zwyrodnienia, zwłaszcza gdy dodatkowo cięzko pracowali za czasów kolejnego totalitaryzmu - komunistycznego. To są skutki totalitaryzmów dodatkowe, o których się nawet nie wspomina.

Skomentuj