Volvo zaprezentowało koncepcję bezzałogowego samochodu elektrycznego z łóżkiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Firma Volvo wprowadziła koncepcję bezzałogowego samochodu elektrycznego 360c, który nie ma kierownicy i pedałów, a układ kabiny można zmieniać w zależności od zadań. Na przykład siedzisko można przekształcić w pełnowymiarowy podkład do podróży na duże odległości. Opis tej koncepcji jest dostępny na stronie Volvo.

Wielu ekspertów w dziedzinie pojazdów bezzałogowych uważa, że ich masowy wygląd znacznie zmieni się w modelu użytkowania transportu. Na przykład ludzie będą mieli dużo dodatkowego wolnego czasu, jeśli nie będą musieli koncentrować się na jeździe po drodze do pracy i z powrotem.

 

Z tego powodu niektórzy twórcy pojazdów bezzałogowych nie tylko usuwają kierownicę, pedały i inne urządzenia sterujące, ale także ogólnie dostosowują kabinę do salonki, wychodząc z założenia, że wszyscy ludzie w niej będą pasażerami.

 

Inżynierowie Volvo postanowili również znacznie zmienić model wykorzystania pojazdu bezzałogowego w swojej koncepcji. Większość górnej części samochodu, w tym dach, jest pokryta szkłem. Volvo zdecydowało się zrezygnować nie tylko ze zwykłych sposobów jazdy, ale także z wielu drzwi. Zamiast tego samochód jest wyposażony w jedno duże wejście, zaprojektowane zgodnie ze schematem „gullwing".

 

Wnętrze samochodu można zmienić w zależności od wykonywanych zadań. Inżynierowie proponują użycie samochodu jako alternatywy dla samolotu do poruszania się na stosunkowo krótkich dystansach. Ze względu na to, że w kabinie można rozstawić łóżko, pasażer może udać się bezpośrednio z domu do miejsca docelowego w nocy, zamiast jechać na lotnisko, a następnie odbyć lot i udać się ponownie do miejsca docelowego.

 

Na obwodzie samochodu znajdują się wskaźniki LED, za pomocą których samochód może powiadomić innych użytkowników dróg o swoich manewrach, na przykład o zamiarze opuszczenia krawężnika. Na razie producent nie mówi o właściwościach samochodu, takich jak pojemność akumulatora lub typ czujników dla autopilota, ani nie informuje o tym, czy planowane wypuszczenie wydanie seryjnego modelu opartego na wyżej opisanej koncepcji.

 

W ubiegłym roku Renault pokazało niezwykłą koncepcję bezzałogowego pojazdu elektrycznego. Jest wyposażony w kierownicę i pedały, ale ma również autopilota o czwartym poziomie autonomii. W tym trybie kierowca może założyć kask rzeczywistości wirtualnej, w którym zobaczy wirtualny obraz zsynchronizowany z ruchem realnego świata w stosunku do samochodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

nastpne cudo techniki z epoki

nastpne cudo techniki z epoki karoczy i wozu kolowego  i dziś wciaz ludzie jerzadzą dorodozkami  chyba we wszystkich kolrach tęczy tłoczą sie jak sardynki w puszcze  na drogach (rodukt uboczny przy produkcji pali do cuduf technologi, ktora zapewne ufoli powal  (ze smiechu a zarazem wspolczucia jaki to gatunek ludzki rozwojowy ... wprostproporcjonalnie do samoswidomosci(zastój) ...właciwie leżakowanie (kuszetka) ..na załączonym obrazku mamy tego owoc przerost formy nad trescia .w rzie awari cuda  naprawi to cuś ,tylko ten co je skonstuwował  oczywicie płatne karta kredytowa nalepiej w ratkach  mini

Portret użytkownika Joker

W pierwszym momencie dałem

W pierwszym momencie dałem plusa ale później chwila Smile załoga to ktoś kto obsługuje dany pojazd a nie pasażer. Tak mi się wydaje więc w sumie ani plus ani minus Smile nie minus bo się musiałem zastanawiać Smile z samego rana ciężko. Może dlatego.

Skomentuj