Volkswagen wprowadził robota do ładowania pojazdów elektrycznych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Opracowane przez Volkswagen urządzenie o nazwie Mobile Charging Robot umożliwia ładowanie samochodu elektrycznego w dowolnym miejscu parkingowym. Wystarczy użyć aplikacji na telefonie komórkowym, aby robot sam podjechał do auta. Dzięki temu każdy parking wielopoziomowy można łatwo przekształcić w gigantyczne stacje ładowania.

 

Mobilny robot ładujący może jednocześnie transportować kilka akumulatorów o pojemności około 25 kWh. Po otrzymaniu sygnału od kierowcy, którego samochód wymaga naładowania, robot pędzi do akumulatora, łączy się z samochodem i wykonuje ładowanie. Po „naładowaniu” wszystkich akumulatorów urządzenie wraca do bazy.

 

Akumulatory mobilnego robota ładującego będą w stanie naładować akumulator pojazdu elektrycznego o mocy do 50 kW. Robot znajduje ścieżkę do żądanej maszyny za pomocą kamer, czujników i skanerów. Dzięki temu rozwojowi wielopoziomowe parkowanie można przekształcić w stacje ładowania bez dostarczania portów ładowania do każdego miejsca parkingowego.

 

To nie pierwszy ruch Volkswagena w dziedzinie ładowania samochodów elektrycznych. Pod koniec 2018 roku firma ogłosiła mobilne banki energii dla pojazdów elektrycznych z wewnętrznym akumulatorem 360 kWh i ogłosiła wprowadzenie tych urządzeń na rynek w 2020 roku.

 

Co do mobilnego robota ładującego, perspektywy jego masowej produkcji nie są jeszcze jasne. Programiści twierdzą, że mogą bardzo szybko przedstawić prototyp gotowy do produkcji, jeśli zauważą duże zainteresowanie tym robotem.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Równie durne jak latarka na

Równie durne jak latarka na baterie słoneczne, ale finansowane zapewne z UE, więc VW zamiast zbankrutować będzie nas raczył kolejnymi durnymi pomysłami na które zrzucą się przedsiębiorstwa robiące sensowne rzeczy, ale nie mające szczęścia być "innowacyjnymi" i idącymi ścieżką antypostępu pseudo-wynalazczości.

Skomentuj