Volkswagen planuje wprowadzić elektryczne warianty wszystkich swoich modeli samochodów do 2030 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Volkswagen planuje zaoferować wersje elektryczne każdego z 300 modeli samochodów, które będą sprzedawane w 2030 roku. Marka zainwestuje w swój projekt 20 mld euro i kolejne 50 mld euro w baterie do elektrycznych samochodów. 

 

Inne firmy podejmują podobne kroki co niemiecki koncern samochodowy. Mercedes-Benz zadeklarował zamiar zaoferowania wersji elektrycznych lub hybrydowych wszystkich swoich samochodów już w 2022 roku. „Klienci chcą czystych pojazdów” – wypowiedział się wiceprezes VW, Matthias Mueller.

 

Niemieccy producenci samochodów ścigają się w produkcji ekologicznych pojazdów po niedawnym skandalu związanym z emisją zanieczyszczeń, który dotyczył głównie Volkswagena. Angela Merkel oświadczyła w sierpniu, że w Niemczech ostatecznie zakaże się sprzedaży nowych silników wysokoprężnych, chociaż nie ustalono jeszcze konkretnej daty. 

W tym tygodniu Minister ds. Przemysłu Chin potwierdził, że kraj pracuje nad zaprzestaniem produkcji i sprzedaży samochodów zasilanych benzyną. Pojazdy elektryczne są z pewnością coraz powszechniej stosowane, zarówno do transportu osobistego, jak i do zastosowań przemysłowych. Póki co Chiny pozostają liderem w dziedzinie pojazdów elektrycznych w ruchu drogowym, ale zmiana zachodzi już na całym świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj