Volkswagen oszukiwał z samochodami, a Samsung z telewizorami?

Kategorie: 

Źródło: Internet
W ostatnim czasie sporo mówi się o głośnym skandalu z Volkswagenem w roli głównej. Nowy szef tego niemieckiego koncernu zapewnił, że wszelkie skutki tej afery zostaną zlikwidowane do końca przyszłego roku. Trzymamy go więc za słowo. Tymczasem na światło dzienne wyszedł kolejny, bardzo podobny skandal, lecz tym razem dotyczy on południowokoreańskiej korporacji Samsung i jej telewizorów.

 

Grupa badawcza ComplianTV przeprowadziła niezależne testy telewizorów marki Samsung. Okazało się, że urządzenia te faktycznie zużywają mało energii, ale tylko podczas warunków testowych kiedy to dochodzi do spadku jasności. Tymczasem w warunkach normalnego użytkowania zużycie jest wyraźnie większe. Badacze jednak nie byli w stanie określić, czy telewizory te używają jakiegoś specjalnego oprogramowania które wykrywa czy urządzenie jest akurat testowane.

 

Fakty są więc takie, że telewizory Samsunga, podobnie jak samochody marki Volkswagen, zużywają mniej energii/emitują mniej spalin tylko podczas testów. Lecz południowokoreańska korporacja nie przyznaje się to stawianych zarzutów i utrzymuje, że nie korzysta z żadnych oszukujących oprogramowań, natomiast spadek jasności ma być spowodowany treścią, jaką wyświetla w danym momencie telewizor.

 

Niektóre państwa Unii Europejskiej zwróciły na to uwagę już jakiś czas temu. Być może afera spalinowa z Volkswagenem to tylko wierzchołek góry lodowej i zaraz dowiemy się, że również Samsung stosuje się do nielegalnych praktyk. Może się okazać że wielu znanych producentów nie jest do końca szczerych z konsumentami.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/afera-za-afera-najpierw-samochody-volkswagena-teraz-telewizory-samsunga

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dizzy

sytuacja jak ze wszystkimi

sytuacja jak ze wszystkimi sprzetami, najlepsze w tym jest całe AGD gdzie wszystkie normy energetyczne, hałasu itp badane są tylko w szczególnym przypadku pracy. Np zmywarki spełniają deklarowane normy wyłącznie na jednym referencyjnym programie, często jeszcze programowo modyfikuje się cykl mycia dla pierwszych kilkudziesieciu cykli po czym pogarszają się parametry energii - ale polepsza sie skuteczność mycia Język no bo kto normalny wierzy że da się umyć pełną zmywarkę naczyń w 6-10l wody - takim zużyciem chwalą się liderzy ale nie wiecie nawet z jakich sztuczek korzystają

Portret użytkownika lol

Teraz się kapnęli, że to

Teraz się kapnęli, że to czubek góry? Wystarczy popatrzeć na reklamę czy zdjęcie hamburgera z popularnej restauracji M i porównać to z rzeczywistością. Przecież to normalne oszustwo, tak samo jak różnica między reklamą a zawartościa pudełka pizzy DrO. A filtry cząstek stałych DPF? Jaka to ekologia, kiedy płyn stosowany tam jest niesamowicie toksyczny, po którym butelkę trzeba zawieźć na składowisko odpadów niebezpiecznych, a przy czyszczeniu filtra pozostała po procesie woda trafia do utylizacji jako materiał wysoce skażony. Autko spełnia normę euro 4 czy 5, ale tak naprawdę to przeciwieństwo ekologii.

Portret użytkownika tubylec

A który producent jest do

A który producent jest do końca szczery z konsumentem? Jesteście dymani począwszy od chleba z gipsu i mleka które już od 1989 roku nie jest mlekiem poprzez zioło mieszane z kocim żwirkiem a kończąc na sprzętach wszelakich które są produkowane tak żeby się szybciej zepsuły niżby mogły  i żebyście kupili nowe. Ze świecą szukać uczciwego sprzedawcy już od dawna a tu news że dwie firmy okazały się oszustami, hahaha .. pogratulować refleksu. No ale .. lepiej późno niż wcale Smile

Portret użytkownika Has$

Samsung specjalnie blisko

Samsung specjalnie blisko zródeł ciepła umieszcza przegrzewające się kondensatory. Oólna polityka koncernu, wystarczy sciągnać pokrywe z byle czego z kondensatorami made in samsung i widać od razu.

Portret użytkownika Dr Piotr

W przypadku sprzetu grającego

W przypadku sprzetu grającego Yamahy to powszechnie znany problem, ale jakoś nikt go nie nagłośnił odpowiednio, a powinien!
Mi amplituner padł 3 dni po gwarancji, kumplowi odtwarzacz DVD 8 dni po gwarancji, więc to raczej nie przypadek tylko chamska polityka firmy. Znajoma kupiła w zeszłym roku amplitunek, czekam na info od niej, bo ją ostrzegałem o tym, co się dzieje po gwarancji.

Portret użytkownika pmpoznan

Przed laty było tak: Pralka

Przed laty było tak:
Pralka Frania służyła 20 - 30 lat w skrajnych przypadkach Franie działają do dziś!!!
Telewizor jaki kolwiek ten sam czas pracy 20 - 30 lat, praktycznie z doświadczenia telewizor SONY kineskopowy, działał aż 14 lat!, Philips który również używałem 18 lat pracy aż się jakiś podzespół zjepsuł.
Mikser mojej mamy pracował 27 lat firmy Predom, Niemiecka maszynka do chleba ponad 20 lat pracy.
 
Obecnie:
Telewizor jak pracuje 5 lat to jest cód, mikser mojej żony pracował zaledwie 2 lata, mam maszynkę do cięcia włosów też ma 2 lata i szlag ją trafia już.
Idąc dalej techniczne postarzanie produktu doprowadzić może do sytuacji gdzie kupimy urządzenie które nam się zepsuje po roku i zostaniemy w czarnej dupie, bo nie wszystkich będzie stać na kupno nowego telewizora czy czegoś tam. Z autami jest obecnie tak samo, kiedyś Mercedes "Beczka" mógł wykulać wiele ponad milion czy dwa miliony kilometrów, obecnie Mercedesy łapią awarie za awarią, nie są w stanie wykulać miliona kilometrów.... bo nie dojadą... nie wspomnę o naprawach nowoczesnych aut, które pochłaniają nie małe sumy pieniędzy. Nic dziwnego że mój trzeci samochów to niemal 20 auto, gdzie części kosztują niewiele Smile
Pomine już do jakiej tandety się dąrzy, kupując jakieś meble podczas składania rzucamy ku...mi bo idiotycznie to poskładane, mimo że instrukcja jest idiotodporna. Jeszcze trochę to budynki będą tak zbudowane żeby za długo nie pomieszkać bo cegła na łeb nam spadnie.
 

Portret użytkownika Medium

  Jakiś czas temu wpadłam na

 
Jakiś czas temu wpadłam na informację, że telewizory Samsung mają wbudowany jakiś moduł śledzący.
 
Brzmi to jak s-f, ale powiedziałam o tym sąsiadowi, który właśnie taszczył do domu Samsunga. Sąsiad na szczęście się nie przestraszył, znał na przykład historię z podzespołami wbudowanymi w drukarki, skracające życie tych urządzeń sztucznie. Wystarczy usunąć taki elemencik i drukarka jeszcze długo posłuży.
 
Wracając do Samsunga: informacja o dodatkowym module, który zaczyna działać dopiero po testach pięknie tłumaczy zwiększone zużycie energii.
 

Portret użytkownika Prawda boli

Dziwny tekst. Mam samsunga i

Dziwny tekst. Mam samsunga i w instrukcji wyraźnie napisano że najmniejsze zużycie energii osiąga on po wyłączeniu ekranu, natomiast normalnie zaleca się używanie trybu eko który wykorzystuje czujnik natężenia światła w pomieszczeniu. Pewnie przy testach kożystano z tego trybu a normalnie ludzie go wyłączają bo za ciemny obraz albo "bo miga".

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

upadnie wszystko co zbudowano

upadnie wszystko co zbudowano na oszustwie ,to podstawa zmian a to że one wychodzą to tylko przygotowanie ludzi na to że byli oszukiwani przez wszystko dookoła ,a prawda jaka zostanie pokazana musi byc stopniowana bo na raz wywołała by szok i chaos jakiego nie znamy jeszcze i zagotowała by umysły tych którzy nie wierza w obcych ,duchy ,fałsz i obłude polityków ,niewolniczy system ,fałszywe religie ,okrojoną nauke i naukowców itd,itd ,Dobrze ze czas zmian widać z oknem i ze to wszystko mozna zmienic .

Portret użytkownika achiles

Niektóre państwa Unii

Niektóre państwa Unii Europejskiej zwróciły na to uwagę już jakiś czas temu. Być może afera spalinowa z Volkswagenem to tylko wierzchołek góry lodowej i zaraz dowiemy się, że również Samsung stosuje się do nielegalnych praktyk. Może się okazać że wielu znanych producentów nie jest do końca szczerych z konsumentami.
Wróć, a mianowicie zaraz może dotrzeć do tych wszystkich nieuświdomionych LEMINGÓW WYZNAJĄCYCH KULT KONSUMPCYJNEGO STYLU ŻYCIA,że są dymani przez wszystkie prawie KONCERNY i korporacyjne SZCZURY, poczynająć od żarówek OSRAM, a kończąc na HYBRYDOWYCH LEXUSACH . Dymają wszyscy prawie to obecne SPOŁECZEŃSTWO wyzbyte poważniejszych i prawdziwych WARTOŚCI, do jakich zostali powołani, DO ŻYCIA, NA PLANECIE ZIEMIA. Ale nie ma co się dziwić tym koncernom, skoro, taka MIAŁKA I PROSTACKA jest wielu LUDZI NATURA.  To co obecnie KRÓLUJE, to : modny ciuszek, dobry wózek, chata z basenem, a jak już to ktoś posiada, to dochodzą: dobre balety z dobrymi DRAGAMI, sex zwierzęcy, z kim popadnie, kto ładniejszy, PRZEKRĘTY  I DALEJ TYLKO KASA I KASA I KASA, na to wszystko co wcześniej wymieniłem i TAK KOŁO TAKICH LUDZI SIĘ ZAMYKA. Jest takie mądre powiedzenie : " kiedy jesteś MŁODY ciągle gonisz, za PIENIĘDZMI, kiedy jesteś starszy ciągle biegasz do LEKARZY, po tym jak wcześniej biegałeś za KASĄ ".
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,15087249,Niewolnicy_konsumpcyjnego_stylu_zycia.html?disableRedirects=true

Strony

Skomentuj