Vive Charlie obraził Erdogana i Merkel

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Nowe kreskówki ukazały się w czasopiśmie Vive Charlie. Są one bardzo kontrowersyjne nawet jak na standardy europejskie. Dla Turcji i innych krajów muzułmańskich to najwyższych lotów obsceniczność.

 

 

Brytyjski magazyn satyryczny Vive Charlie uczcił pamięć pomordowanych w ubiegłym roku pracowników francuskiego czasopisma Charlie Hebdo. W gazecie opublikowano obraźliwe karykatury kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Turcjii Recepa Tayyipa Erdogana.

 

To bezprecedensowy obraz ludzi, mających obecnie wpływ na przyszłość Europy.

 

Na jednej z karykatur Europę nazwano Jihadiland. Na obrazku widać kobietę w burce, Angele Merkel i kandydatkę na prezydenta USA Hillary Clinton, która trzyma obrazek z napisem o „otwórzcie granice”. Inne szczegóły na rysunku odnoszą się do aktów terrorystycznych w Brukseli, Paryżu i ataku na redakcję Charlie Hebdo.

 

W tym samym numerze zamieszczono obraźliwe dla muzułmanów dowcipy o Bogu, a także argumenty o dwuznaczności seksualnej. Poza tym, z treści wyczytać można, że Erdogan to prawdziwy mistrz i przywódca terrorystów europejskich.

 

Wcześniej jedna z najpopularniejszych w Holandii gazet De Telegraaf opublikowała karykaturę Erdogana, gdzie pokazano go jako ogromną małpę, depcząca dziennik z napisem „Europa”.

 

Przypomnijmy też, że rozgniewane władze Turcji wysłały notę protestacyjną do Niemiec i domagały się procesu dla prezentera telewizyjnego Iana Benermannoma. Jego „wina” polega na tym, że przeczytał obraźliwy wiersz o prezydencie Erdoganie na antenie niemieckiego kanału ZDF.

 

Ponadto władze tureckie aresztowały, a następnie zwolniły z aresztu holenderską dziennikarkę Ebru Umar również za obrazę prezydenta na Twitterze. Kobieta wciąż nie może wrócić do swojego rodzinnego kraju, choć wypuszczono ją na wolność po wpłaceniu kaucji, ale śledztwo w jej sprawie trwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Informacje dnia.

Informacje dnia.

1. Komisja Europejska zamierza karać kraje, które nie będą chciały przyjmować do siebie tak zwanych uchodźców. Planowana kara to 250 tys. EURO za każdego nieprzyjętego uchodźcę.

2. W Niemczech, przed dzisiejszym zjazdem prawicowej, antyislamskiej partii AfD, doszło do demonstracji lewaków, którzy ubrani w czarne kombinezony skandowali hasła o treści "uchodźcy zostają, naziści won" i "dopadniemy was wszystkich”, oraz blokowali autostradę dojazdową do hali, w której miał odbyć się kongres AfD.

Docieramy chyba powoli do kresu tej farsy. Do tej ziszczającej się przepowiedni.

Bo stanie się tak, jak to powiedziała cytowana przez dr Krajskiego Oriana Fallaci :

Europa nie jest już Europą, ale Eurabią, która z powodu uległości wobec wroga, islamskiego nazizmu, kopie swój własny grób.

A te, jakże prorocze słowa, wypowiedziała niespełna 10 lat temu. 

 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj