Virgin prezentuje wnętrza kapsuły pasażerskiej próżniowego pociągu Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: materiały prasowe

Firma Virgin Hyperloop One zademonstrowała na wystawie w Dubaju najnowszy projekt kapsuły swojego próżniowego pociągu pasażerskiego, który będzie w stanie podróżować z ogromnymi prędkościami, co znacząco skróci czasy przejazdu na dużych dystansach. 

 

 

Obecnie większość firm zajmujących się konstrukcjami pociągów próżniowych koncentruje się raczej na systemach tunelowych i elektryce, a nie na dekorowaniu wnętrz kapsuł pasażerskich. Jednak firma Virgin Hyperloop One poszła w tym akresie do przodum i teraz może już pokazać wystrój wnętrza swojego przyszłego pociągu. 

Co prawda model kapsuły pasażerskiej Hyperloop dla Virgin, został już po raz pierwszy pokazany w listopadzie ubiegłego roku, ale tetaz został zaprezentowany w Dubaju, w ramach tak zwanego "Miesiąca Innowacji" w ZEA.

Jak widać na zdjęciach, kapsuły są bardzo przestronne. Pasażerowie mogą poruszać się po kabinie i stać w pełni wyprostowani. Firma Virgin Hyperloop One jest blisko związania się z Dubajem, bo właśnie tutaj jest jeden z największych inwestorów w tą technologię, a sam projekt jest już testowany. Być może pierwsze pociągi Hyperloopa pojawią się właśnie w którymś z emiratów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj