Virgin Hyperloop rozpędza kapsułę do 1019 kilometrów na godzinę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kilka dni temu Virgin Hyperloop przeprowadził prezentację mniejszej wersji kapsuły pasażerskiej. W nim, z prędkością około 170 kilometrów na godzinę, szef Virgin Hyperloop i jego zastępca, odpowiedzialny za wnętrze i wygodę kapsuł, odbyli małą wycieczkę. Firma podaje teraz szczegóły najnowszych testów.

 

Virgin Hyperloop był w stanie rozpędzić kapsułę do 1019 kilometrów na godzinę. Nowy test odbył się w Korei Południowej. W eksperymencie wzięli udział eksperci z Koreańskiego Instytutu Badawczego Kolei Korail. Wspólnie ze specjalistami firmy udało im się rozpędzić zredukowaną kapsułę w rurze do prędkości 1019 kilometrów na godzinę, a to już prawie prędkość dźwięku, która wynosi 1191 kilometrów na godzinę.

 

Pomimo tego, że tym razem prędkość dźwięku nie została osiągnięta, rekord został ustanowiony. Wcześniej takie eksperymenty pozwoliły na przyspieszenie kapsuły testowej do ponad 700 kilometrów na godzinę.

 

Testy w Korei Południowej i zaangażowanie specjalistów z Korail Research Institute świadczą o tym, że kraj planuje budowę oddziału Hyperloop, który ma łączyć Seul i Busan w ciągu najbliższych trzech lat. Hyperloop skróci podróż między tymi miastami z trzech do pół godziny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pangolin

wszędzie dobrze gdzie nas nie

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. dlatego człowiek powymyślał różne sposoby przemieszczania się żeby móc być tam gdzie go jeszcze nie było bo chce zaznać dobrostanu psychofizycznego. ale kiedy już, już ma osiągnąć swój cel podróży, swoje destynejszyn, orientuje się że już tu jest. I szlag go trafia że znowu się spóźnił o ułamek sekundy o ten przysłowiowy  piczy włos. może wreszcie  hyperloop okaże się wystarczający na szybkość oby .

tak nam dopomóż św Krzysztofie patronie podróżujących 

Skomentuj