Virgin Galactic wznawia program lotów testowych w kosmos

Kategorie: 

Źródło: @virgingalactic (Twitter)

Virgin Galactic planuje nowy lot testowy swojego statku SpaceShipTwo w połowie lutego. Będzie to pierwszy eksperyment od czasu, gdy firma przerwała serię testów w grudniu. Wówczas, zaprzestano ich z powodu problemów technicznych z komputerem pokładowym.

 

Pomimo tego, że firma sprzedała już 600 biletów na pokład swojego statku, nie zakończono jeszcze testów wszystkich systemów. W ramach nowego lotu specjaliści planują przetestować systemy, które zostały naprawione po grudniowym teście. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem firmy:

„Okno do lotu otworzy się 13 lutego i będzie można latać przez resztę miesiąca. Jeśli warunki pogodowe okażą się dobre, jesteśmy technicznie gotowi” 

Podczas lotu testowego sprawdzona zostanie również funkcja transmisji na żywo, ocena kokpitu pasażerskiego, zmodernizowane stabilizatory poziome i systemy sterowania lotem w fazie przyspieszania. Warto przypomnieć, że początkowo Virgin Galactic miało wysłać pierwszych pasażerów w kosmos jeszcze w tym roku.

Bilety na pokład tego samolotu kosmicznego, kosztują aż 250 000 $. Obecnie, firma nie jest w stanie dokładnie oszacować, kiedy wyśle pierwszych turystów w kosmos. Prace testowe zostały opóźnione zarówno z powodu pandemii, jak i nieudanych próbnych startów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika PanNowak

No popatzr pan panie kowalski

No popatzr pan panie kowalski toć ja kilka filmików zapodałem od astroary taki kompilacje dla mniej świadomych , skondensowane treści dla troszkę bardziej myślącej gimbazy. A tu ci panie same minusy Lol skoro trzeba się dopasowac do poziomu rozumu komentatorów to proszę coś dla was

https://youtu.be/yxVMhKt-cvI

wejdzie jak browarek z rańca Smile
tak baco ?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Jak masz w domu kieszonkowy

Jak masz w domu kieszonkowy kalkulator to wpisz sobie na nim taką oto cyferkę 71830 a teraz obróć go na stole i odczytaj tekst z ekranu ... zaś tego definicję znajdziesz w wikipedii.

Coś Ci wyjaśnię .. kosmos to przestrzeń w której wszystko co widoczne się znajduje , a stan nieważkości (osiągany na orbicie) to jedynie efekt równowagi między przyciąganiem grawitacyjnym ziemi (lub innego obiektu) a siłą odśrodkową wynikającą z pozostawania w ruchu na tejże orbicie . Ale CAŁA przestrzeń "wypełniona" jest grawitacją czyli siłą stosunkowo słabą lecz o najdłuższym zasięgu , to dlatego mimo olbrzymich odległości planety krąża wokół gwiazd a układy słoneczne i wszystko pozostałe wokół centr gakaktycznych. - "... informacjach z drugiej ręki ... " ? - co ty byś chciał , żeby każdy sam wszystko od początku samemu odkrywał , badał i udowadniał ?? To może jeszcze sprawdź dowodowo czy aby napewno 2+2=4 , bo może to "kłamstwo" !? Po są badacze , naukowcy itd. abyś mógł korzystać z osiagnięć ich pracy zamiast na nowo odkrywać "koło".

Naoglądasz się głupot na "youtube" gdzie wszelkiej maści wykolejeńcy dla taniego poklasku prezentują swe durnoty byleby tylko choć przez chwilę zaistnieć , potem sam w to wierzysz i jeszcze innych próbujesz do tego przekonać .. uważając , że to są "fakty" !

Ręce opadajo ...

Portret użytkownika MałyJanek

quark na razie to ty

quark na razie to ty nawypisywałes teorii , czyli co bajek, a dla nas ważne jest to co mozna zobaczyć zmierzyć i udowodnić a nie tylko teoryjaka go ni teoryjke i na bazie jednych wymyśla się nowe by wszystko pasowało. Ale ni cholery nic u was naukofców nie pasuje, pajacu. Idioto "2+2=4 " nie zawsze jest 4, to zależy jaki ktoś system obierze i czego ciebie nauczy w szkole. Wy jesteście wydojeni z rozumu kolego.

Portret użytkownika baca

u muska ujawniono oszustwo z

u muska ujawniono oszustwo z jego lotami w związku z myszami biegającymi po jego silniku rzekomo na orbicie, więc pustkę w lipnych lotach zamierza wypełnić kolejny oszołom szukający frajerów na swoje bilety...
najtańszy program kosmiczny nadal jednak mają żydzi, tną bez znieczulenia kosmonautę po genitaliach, przybijają do krzyża no i ten samodzielnie startuje w kosmos...

 

Skomentuj