Virgin Galactic przeprowadził pierwszy komercyjny lot w kosmos

Kategorie: 

Źródło: Virgin Galactic

Komercyjny projekt Virgin Galactic z powodzeniem wyniósł swojego pierwszego pasażera w kosmos. Była to piąta próba, która miała na celu osiągnięcie większej niż dotychczas prędkości oraz wysokości lotu. Podróż kosmiczna odbyła się na pokładzie statku kosmicznego SpaceShipTwo.

W skład trzyosobowej załogi wchodził główny pilot Dave Mackay, pasażer i pierwszy szkocki astronauta, pilot Mike „Sooch” Masucci, a także główny instruktor astronautów Beth Moses. SpaceShipTwo osiągnął apogeum na wysokości 89,9 kilometrów, podróżując z prędkością 3,04 machów – trzykrotnie szybszą od dźwięku.

Kosmiczny turysta doświadczył kilku minut nieważkości oraz mógł podziwiać Ziemię z kosmosu. Załoga sprawdziła kabinę i przeprowadziła testy oceniające za pomocą czujników, a także fizyczne elementy w celu zapewnienia bezpieczeństwa i satysfakcji klienta.

Założyciel Virgin, sir Richard Branson, powiedział, że udany lot przeciera szlaki dla kosmicznej turystyki w przyszłości. SpaceShipTwo wylądował bezpiecznie na Ziemi na lotnisku Mojave około 9 rano czasu lokalnego w piątek 22 lutego 2019 roku.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Upadli w kosmosie? Hahaha

Upadli w kosmosie? Hahaha chyba raczej coraz bliżej podziemia. Spójrzcie jak upadają amerykańskie gwiazdy. Wcześniej się trochę kryli ze znakami przynależności a dziś już oficjalnie afiszują się z tym do kogo należą. U nich moda na szatana- Boga rośnie w niebywałym tempie. Więc te bajki o kosmosie niech sobie w du...e wsadzą skoro schodzą coraz bardziej pod ziemię. 

https://youtu.be/fTNnwzXrVdg

Ja wiem, że piosenka ma charakter symboliczny ale chodzi mi o to żebyście wiedzieli komu ufacie jeśli mówią wam, że latają w kosmos. 

Ich władcą jest ten niepozornie wyglądający demon w ludzkiej skórze- książę ciemności z sekty chabad lubawicz- antychryst. Przygotowywany na władcę tego świata. Marka jego firmy to 666. 

https://youtu.be/qn09mY79EVY

Jared Kushner zostanie prezydentem USA i jednocześnie znaczącą osobistością dla Izraela a wtedy wybuchnie wielka, globalna wojna jakiej świat nie widział. Przysięgam wam, że trochę o tym czytałem i wszystko pasuje jak ulał. Dlatego teraz gwiazdy amerykańskie mają taką chcicę na antychrysta bo zszedł on na ziemię w postaci Jareda Kushnera i oni to wiedzą!!! 

Ja wolę przeczekać ten nadchodzący ciężki okres siedząc przy drzewiedżycia tak jak ta dziewczyna z teledysku poniżej, obmywając się w krystalicznie czystej wodzie wylewającej się z tego drzewa, obmywając się w promieniach miłości Boga wiedząc, że to on jest Lordem wszystkich Lordów i Arche wszystkich Arche. Polecam wam też szukać czystości Boga w syfie mrocznego przekazu świata antychrysta. Wcale to nie jest łatwe.

https://youtu.be/wb2Etol5WO0

Portret użytkownika keri

Wysokość 90 km to jeszcze nie

Wysokość 90 km to jeszcze nie kosmos. Kosmos zaczyna się linią Karmana na wysokości 100 km i nie był w nim jeszcze nigdy żaden człowiek. Linia Karmana jest nieprzekraczalna dla ludzi, więc nałukofce "przybliżyły kosmos", coby mieć sukcesy w zdobywaniu kosmosu.

To nie była więc podróż kosmiczna statkiem kosmicznym, tylko kosmiczne robienie w jajo gawiedzi.

Portret użytkownika PawełS

no i o to chodzi. Prywatne

no i o to chodzi. Prywatne firmy niech się zajmą kosmosem i niech sobie na tym zarabiają. A nie państwowe za nasze pieniądze - 1500 ludzi co nie ma pojęcia co robi, a bierze naszą kasę z podatków. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj