Virgin Galactic chce wykonać pierwszy komercyjny lot w kosmos jeszcze w tym roku

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Virgin Galactic

Virgin Galactic może wysłać swój komercyjny samolot kosmiczny w pierwszą podróż na orbitę Ziemi jeszcze w tym roku. Ten wyczyn pomógłby ustabilizować pozycję firmy, konkurującej z Blue Origin Jeffa Bezosa oraz SpaceX Elona Muska, które również oferują komercyjne loty w kosmos.

 

Założyciel firmy, Richard Branson, powiedział, że jego firma jest „niezwykle blisko” pierwszego, przełomowego lotu w kosmos. Przedsiębiorca dodał, że ma nadzieję, że sam znajdzie się na pokładzie lotu Virgin Galactic.

 

Branson, który założył Virgin Galactic w 2004 roku, początkowo oferował loty suborbitalne, czyli takie, które wyniosą pasażerów w kosmos, jednak nie dotrą do orbity planety. Jednak plany firmy zostały opóźnione przez liczne niepowodzenia i utratę samolotu kosmicznego w wypadku z 2014 roku.

Branson przeszedł profesjonalny trening dla astronautów, by przygotować się do podróży w kosmos. Zapytany w wywiadzie, czy znajdzie wystarczającą ilość osób chętnych zapłacić niebotyczną cenę 250 tys. dolarów za lot, odpowiedział:

„Myślę, że grupa osób, które chciałyby wyruszyć w kosmos, jest gigantyczna. I to od nas zależy wyprodukowanie jak największej ilości statków kosmicznych, aby zaspokoić tę potrzebę. Wtedy cena biletu może ostatecznie spaść do 50 tys. dolarów.”

Virgin Galactic nie jest jedyną firmą, która planuje uruchomić „turystykę kosmiczną”. W kwietniu, Bob Smith, kierownik firmy kosmicznej Blue Origins Jeffa Bezosa powiedział, że planują oni wysłać pierwszych turystów w kosmos do końca roku. Oprócz tego, Elon Musk ze SpaceX ogłosił plany wysłania pierwszego pasażera na Księżyc już w 2023 roku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika aha

I prawdopodobnie dla rozrywki

I prawdopodobnie dla rozrywki i wrażeń będą truć środowisko. Może to mikrony w skali Świata, ale to będzie chyba kolejny dowód jak niszczymy się próżnością. W sumie te miliardy smartfonów w skali świata, na których miliardy generują gazy cieplarniane z jelit podczas grania w coś co nic sensownego nie daje, także niszczy środowisko, wiec ..

Skomentuj