Viktor Orban nazwał Ukrainę „ziemią niczyją” i porównał ją do Afganistanu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ukraiński MSZ wezwał ambasadora Węgier w Kijowie Istvana Iygyarto na „szczerą rozmowę” po wypowiedziach premiera Węgier Viktora Orbana.

 

Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Oleg Nikołenko na swoim profilu na Facebooku.

 

„Budapeszt celowo niszczy stosunki węgiersko - ukraińskie, znacząco podważając możliwość dalszego dialogu między dwoma sąsiednimi krajami” – powiedział Nikołenko.

 

Na spotkaniu z dziennikarzami 26 stycznia węgierski premier Viktor Orban mówił o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, napisał The American Conservative. Orbán powiedział, że Putin nie może sobie pozwolić na przegraną wojnę, ponieważ będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku.

 

Uważa też, że Władimir Putin nie może pozwolić NATO na „ugruntowanie swojej obecności” na Ukrainie, dlatego zamierza zamienić kraj w „niezarządzane ruiny”, by pozbawić Zachód możliwości przedstawiania Ukrainy jako „nagrody”. „Teraz to jest Afganistan. Ziemia niczyja” – powiedział Orbán, cytowany przez The American Conservative.

 

Pod koniec 2022 roku Węgry zablokowały na około miesiąc europejski program pomocowy dla Ukrainy za 18 mld euro, ale ostatecznie wyraziły na to zgodę. Ponadto Węgry wielokrotnie prosiły o zniesienie sankcji wobec niektórych Rosjan.

 

Ogólnie rzecz biorąc, Węgry sprzeciwiają się wielu sankcjom nałożonym na Rosję, ponieważ ich gospodarka jest silnie uzależniona od rosyjskich dostaw.

 

Węgry są w 85% uzależnione od rosyjskiej ropy, w 50% od rosyjskiego gazu dostarczanego przez Turecki Potok. Rosja eksportuje również na Węgry produkty mineralne, produkty przemysłu chemicznego, maszyny, paliwo jądrowe i różne urządzenia. Ta zależność daje Rosji pole do manipulacji.

 

Węgry są jednym z nielicznych krajów UE, które nie włączyły się w dostawy broni na Ukrainę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Może warto przypomieć ,że jak

Może warto przypomieć ,że jak się zaczął kryzys uchodźczy to Polska do ochrony węgierskiej granicy wysłała swoje służby. Teraz Orban pokazał że nie było warto. Orban wspierajac putina przedłuża konflikt i naraża ukraińskich wegrów na łapanki do ukraińskiej armii. Nie wiem za co go putin trzyma ale go trzyma. Reszta to polityka.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika axell69

Twoim  zdaniem  Orban 

Twoim  zdaniem  Orban  chroniący swój kraj i obywateli Węgier  wspiera Rosję ??  

Jesteś  arcy ciekawym przypadekiem  durnia 

Ale sprawdam  jeszcze  bo może  mylę  się , w takim razie  napisz  kogo  wspiera sząd polski  i kogo naraża  na  wojnę swoimi poczynaniami ??

Mała podpowiedź rozjaśniając ,  Nato nie jest  w stanie  ani zaatakować  ruskich a tym bardziej  ugrać cokolwiek   na ewentualnym froncie przeciw rosji , nawet w kokalicji z usa armee boją się  niedźwiedzia . Więc , kaczory pinokia  i inne skurwiele  z  naszego kraju  robią  wszystko  by ten  walec wojenny rozjechał  Polskę   , więc   czym zawinił Orban  że takie głupoty wypisujesz ??

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

Portret użytkownika W.Redny

A skąd pomysł że NATO chce

A skąd pomysł że NATO chce zaatakować Rosję? Po wysłaniu 1,5% natowskiego sprzętu na Ukrainę Kacapia się wykrwawia. Jedyne co musi robić NATO to dosyłać broń i patrzeć jak ruscy giną za imperialne mrzonki Fiutina. Biggrin

Portret użytkownika IgM

Kawa na ławę, każdy kto uważa

Kawa na ławę, każdy kto uważa, że to nasza wojna, że Polacy powinni wszelkimi sposobami wspierać ukrainę, że naszym patriotycznym obowiązkiem jest przeciwstawić się rosyjskiej agresji na wUkrainu i dostarczać czołgi, samoloty, a w zasadzie wszystko co może przedłużyć tą wojnę i wykrwawić ich do ostatniego Ukraińca a potem samemu stanąć w ich szeregach, to zaiste dobry pomysł i ci co tak twierdzą już powinni tam być, nie mądrzyć się w telewizji, nie siedzieć w domu na kanapie i pieprzyć głodne kawałki ale podnieść dupę i jechać na wUkrainu walczyć. 

Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego politycy rosyjscy nie nagłaśniają ukraińskich zbrodni, dlaczego świat nie wie o czystkach bandziorów ukraińskich na ludności rosyjskiej w Doniecku, Donbasie czy Krymie. Przecież w 2014 roku było to samo, zamachy, porwania, strzelanie do ludzi na ulicach jak do kaczek, przecież są filmy, nagrania z tych czystek, dlaczego Rosja tego nie upublicznia. Jest blokada informacyjna mdiów żydowskich ale przecież Rosja uczestniczy w posiedzeniach rady bezpieczeństwa ONZ i powinna pokazać kim są ukraińcy, żeby świat się dowiedział o zbrodniach ukraińskich faszystów na terenach objętych obecnie działaniami wojennymi, nagłaśniać ukraińskie zbrodnie.

Nikt nie mówi, że to wojna Usa i państw satelitów czyli 'nato' z Rosją, nie zapominajmy, że ukraina nie płaci za sprzęt a przynajmniej ten z Polski. Ameryka ma swoje interesy gospodarcze i wojskowe i zapłatę sobie odbierze ale to że zdziera się z Polaków każdą złotówkę by "wspomagać" kraj, który zawsze był dla nas wrogiem, jest obłędem rządzącej władzy i kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego. Czy kiedyś dowiemy się jakie koszty ponieśli i cały czas ponoszą Polacy bo chora władza ubzdurała sobie, że to "nasza" wojna. 1/3 mieszkańców całej ukrainy jest w Polsce, są utrzymywani, leczeni z naszych pieniędzy, to nie są tzw. uchodźcy z terenów wojennych bo tam mieszkała ludość rosyjska przede wszystkim a nie ukraińska. Czy władze w Polsce wiedzą jakie grupy ludności ukraińskiej są w Polsce? Jakie choroby ze sobą przynieśli, ilu przestępców wjechało do Polski bez żadnych problemów. Tam za kasę można kupić każdy dokument, to ilu lekarzy i inżynierów wjechało z ukrainy? Nikt nic nie wie ale robi dobrą minę do złej gry.

Portret użytkownika Nomen - Omen

Wiersz Juliana Tuwima - "Do

Wiersz Juliana Tuwima - "Do Prostego Człowieka"

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy „do ludności", „do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić „historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę — bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab — kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków".
O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: „Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
„Bujać - to my, panowie szlachta!".

"Tuwim Movie — Do prostego człowieka" - (WIDEO - YouTube)
Tuwim Movie to seria filmów, w których łodzianie (i przyjezdni) czytają wiersze Tuwima. Dowód na to, że każdy z nas znajdzie w tych utworach coś dla siebie, choć może dla każdego będą znaczyły co innego. A co ważniejsze — dowód na to, że twórczość Tuwima wcale nie zestarzała się tak bardzo, jakby ktoś mógł przypuszczać.

https://m.youtube.com/watch?v=u6sepH-wi2U

===

"PUTIN SZYKUJE NAJWIĘKSZY ATAK! Komandor Dura: To będzie RZEŹ!" - (WIDEO - YouTube z dnia 30-01-2023)

https://m.youtube.com/watch?v=tC_ypPIl6Uw

===

Portret użytkownika Grzegorz

Nie od dzisaj wiadomo, że

Nie od dzisaj wiadomo, że Putler zaproponował podział Ukrainy. Polska na to nie poszła w wręcz przeciwnie wysłała broń na pomoc Ukrainie :-)  a "Wielkie Węgry" pod panowaniem Orbana zamarzyły o tym, że będą panowały nad Europą i poszły na układ z Putlerem i masz babo placek. Wojna w najlepsze trwa już prawie rok i końca nie widać a kolejne dzisiątki tysięcy zabitych pokrywają pola bitewne. Tylko dlatego, że największy kraj na świecie bez dróg, kanalizacji, i toalet zapragną być jeszcze większy XD. Oj ta wojna stanie kością w gardle Rosjanom i Rosjankom ....    

Portret użytkownika euklide⁣s

Czy Polińska władza na to nie

Czy Polińska władza na to nie poszła to nie byłbym taki pewien. Chazarscy politycy-bandyci to mistrzowie kłamstwa i intryg. To, że dzisiaj dają socjal Ukraińcom też jest obliczone na konkretny zysk. Z nimi jak z diabłem - nic za darmo. Żadna z tych kurw przecież nie dzieli się własnym majątkiem, tylko dysponuje cudzą pracą, cudzym potem i używa go rozrzutnie do własnych celów.

Portret użytkownika Feliks

Oktopus pisał w ten "deseń".

Oktopus pisał w ten "deseń". I ja to potwierdzam. Ukraińcy ( nie wszyscy-ci bardziej pierdolnię..i) ubzdurali sobie że: jak byli republiką w ramach ZSRR to i mogą być państwem w tych samych ramach. No nie, tak być to nie będzie. To tak jak by żona   rozwiodła się z mężem ale zachowała 100% jego majątku. Gdzie tak jest ? Nigdzie. Tak samo i tutaj... I oczywiście że oni te swoje terytorium to tak zajumali ( bardzo dobre okreslenie na to jak uzyskali swoje terytorium ) prawem kaduka, psim swędem... Trochę nam ukradli, trochę Wegrom, chyba Rumunia też ma tam jakieś do nich pretensje. Powinni nam oddać Lwów i to bezapelacyjnie. Beż dyskusji, bez szemrania. A czy powina istnieć Ukraina jako taka? Tu Was zaskoczę. Może i powinna. Oczywiście o wiele mniejsza terytorialnie-tak ze dwa razy. Powinna Ukraina byc wielkości Polski ( może ciut mniejsza ). I niech się rządzą jak chcą mieć własne państwo. Ale niech oddadzą to co terytorialnie ukradli innym. Ps. Toć ktoś przytaczał jakis filmik ,gdzie Ukraińcy chwalą się Lwowem przedwojennym-czyli Polskim. W ogóle w tym filmiku nie wspominają podobno ( nie ogladałem filmu) że Lwów był wtedy Polski tylko...ukraiński. Taak- Nowoczesne europejskie ukraińskie miasto -Lwów.

Portret użytkownika Kwazar

No coż, Orban to widzi, Orban

No coż, Orban to widzi, Orban to wie ! Ukraińcy zostali OGŁUPIENI a następnie ZŁOŻENI W KRWAWEJ OFIERZE Cwaniakom tego świata. Oby tylko Polacy nie byli następni w kolejce, do ogłupienia,złupienia i złożenia KRWAWEJ OFIARY na OŁTARZACH przekrętu i chachmęciarstwa drobnych cwaniaczków i pasożytów tego świata. 

Strony

Skomentuj