Vault7 - wyciek narzędzi szpiegowskich CIA na WikiLeaks

Kategorie: 

Źródło: https://www.davidicke.com/wp-content/uploads/legacy_images/stories/December20101/wiki.jpg

Na WikiLeaks pojawił się wyciek nowych dokumentów dotyczących akcji szpiegowskich, prowadzonych przez CIA. Publikacja ta, określona mianem Vault7, liczby ponad 8000 dokumentów i jest jedną z jak dotąd najobszerniejszych.

 

Na nieszczęście standardowych użytkowników internetu, wśród opublikowanych dokumentów znalazły się informacje dotyczące konkretnych exploitów (dziur/błędów oprogramowania) w systemach pokroju Windows, Android czy iOS. Jest to wiedza, która może przydać się cyberprzestępcom – chociażby do ataku na konta bankowe indywidualnych użytkowników.

 

Szokującym faktem jest, iż do grona „klasycznie” postrzeganych jako dobre źródło informacji szpiegowskich urządzeń dołączyły teraz telewizory. Wszystko za sprawą rozwoju sieci internetowej i WiFi, które pozwala nam sterować coraz to większą ilością urządzeń w domach.

 

Oprogramowanie odpowiedzialne za hakowanie SmartTV wedle dokumentacji z 2014 roku ma udawać, iż użytkownik wyłączył ekran urządzenia, gdy tak naprawdę będzie on jedynie zaciemniony. W międzyczasie telewizor rozpoczyna nagrywanie dźwięków z otoczenia, które to następnie przesyła do serwerów CIA. Wedle wycieku, planowano rozwinąć tę technikę do tworzenia nagrań w trakcie trybu uśpienia.

 

Rzecznik CIA powiedział, że:

„Nie komentujemy autentyczności rzekomych dokumentów wywiadu.”

W sukurs przyszedł mu jednak Edward Snowden:

Z samej dokumentacji wynika również, iż amerykańska agencja wywiadowcza uważnie kontroluje działania cyberprzestępców – niekoniecznie w celu zapobiegania ich wybrykom, raczej chcąc zaadaptować ich metody i wzorce, z których następnie sama chętnie korzysta.

 

Za uspokajający można uznać fakt, iż jak dotąd CIA nie udało się znaleźć sposobu na podsłuchiwanie komunikacji prowadzonej za pomocą takich aplikacji jak Telegram, WhatsUp czy Signal. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Węgry zdradziły Polskę ?!

Węgry zdradziły Polskę ?! Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej - poinformował premier Luksemburga Xavier Bettel. „Habemus Presidentum. Powodzenia” - napisał Bettel na Twitterze.Polska premier Beata Szydło była w czwartek przeciwko reelekcji Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej - poinformowały unijne źródła. 
- Przeprowadzono głosowanie. Tylko polska premier była przeciw Tuskowi. Nikt nie wstrzymał się od głosu - powiedział unijny dyplomata w kuluarach szczytu UE.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Nic nowego

Wikileaks to sciema. Nigdy

Wikileaks to sciema. Nigdy nie ujawnili niczego o czym by wszyscy juz nie wiedzieli. To jest tak jak w fimach z Hollywood. "Przepowiadaja" przyszlosc i jezeli nic z tym nie zrobisz, to oni blednie uwazaja, ze karma ich nie dopadnie, bo przeciez wiedziales o tym.

Portret użytkownika tubylec

Agencje typu CIA obserwują

Agencje typu CIA obserwują hakerów po to żeby najlepszych z nich zwerbować do własnych celów .. a jeśli się nie uda zwerbować po dobroci to zmusić ich jakimś szantażem czy innymi metodami których mają cały arsenał .. od zwykłego tłuczenia w mordę po komory deprywacyjne.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Tubylec w sumie fakt - bo

Tubylec w sumie fakt - bo ujawnienie nagrania np. z trwającej jakiejś wojny gdzie z drona walą rakietami i rozwalają ludzi bez sprawdzania kto w zasadzie tam jest to przecież żadna tajemnica. Jak wojna czy napadanie na kraj to co to mi za tajemnica - przecież wiadome że jak bomby czy rakiety wybuchają to nie jest dla pokazu jak na nowy rok tylko do rozrywania mięsa i uśmiercania.
Na wojnie, jak na wojnie. Pewnie to wikileaks jest kontrolowane jak wszystko : /

Portret użytkownika inzynier magister

Już na etapie projektowania w

Już na etapie projektowania w architekturze procesora są zakładane backdoory (niedokumentowane intrukcje i podłożony moduł crypto, w przypadku Intela dzieło np. prywatno-wojskowego labu w Hajfie..). A czym wyżej, tym więcej furtek dochodzi, czasem 'zabawne' konflikty powstają, jak kilka backdoorów wchodzi sobie w drogę. TLDR: Chcesz być niewidoczny to zrób procka sam, napisz sobie OS i własne protokoły sieciowe.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Eurokraci i „organizacje

Eurokraci i „organizacje Sorosa” chcąc ukarać Węgry za to, że nie chciał przepuszczać imigrantów przypuściły atak na Budapeszt – uważa rządząca nad Dunajem partia FideszZdaniem rzecznika frakcji parlamentarnej Fideszu Janosa Halasza strzegący granicy węgierscy policjanci i żołnierze są atakowani kłamstwami, a „kłamstwa te są pisane przez ludzi Sorosa”.Węgierski polityk przypomniał, że kilka „organizacji Sorosa” - np. Amnesty International czy Węgierski Komitet Helsiński - we wspólnym oświadczeniu potępiło wzmocnienie prawnej ochrony granicy węgierskiej i wezwało UE do wystąpienia przeciwko Węgrom.Halasz wyraził opinię, że te „proimigracyjne organizacje” w ten sposób „znów tylko leją wodę na młyn migrantów” i zachęcają ich do nielegalnej imigracji, konfrontacji z władzami oraz łamania prawa. Jego zdaniem, brukselscy eurokraci wciąż reprezentują proimigracyjne stanowisko i chcą ukarać Budapeszt za restrykcyjną polityką imigracyjną. Halasz przypomniał, że zdecydowana ochrona węgierskich granic oznacza również zabezpieczenie granic Europy. http://www.pch24.pl/ue-i-organizacje-sorosa-zaatakowaly-wegry--rzadzaca-partia-prezydenta-orbana-zna-powod,49991,i.html#ixzz4aoSqjOVh

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mikqus

Co do Signala, podsłuchać

Co do Signala, podsłuchać komunikację to może im się nie udało, ale za to znaleźly dziury w samych programach, a to już wystarczy. Co do SmartTV, to tak łatwo nie jest, agent musiał mieć fizyczny dostęp, żeby włożyć pendrive z odpowiednim firmware, aczkolwiek zawsze można pobrać update z podrobionego DNSa na shaczonym routerze.

Portret użytkownika MiterMann

im wiecej mozliwosci tym

im wiecej mozliwosci tym wiecej mozliwosci Dirol proste logiczne i na temat.... slowo starego cynklikatora elektrogumonapawarki sieciowych przyczłapów od bulbulatora Wink ufacie technice tak bardzo iz nie zdajecie sobie sprawy z czym to sie wiąże......prywatnosc to coś o czym mozecie zapomnieć....

Portret użytkownika Hetman

Cale to przedsiewziecie

Cale to przedsiewziecie Wilileak smierdzi na kilometr. Jak to mozliwe, ze wszystkie te informacje zostaja ujawnione? Watpliwe, ze organizacja CIA, ktorej siła jest zaraz po Mosadzie, pozwala na takie zabawy. 

Portret użytkownika ACHILES

WSZYSCY WSZYSTKICH

WSZYSCY WSZYSTKICH PODSŁUCHUJĄ, INWIGILUJĄ I NAGRYWAJĄ, to jest wiadome od dawien dawna, ale nowością jest w tych dokumentach z wycieku, ze szatańskie siły zła mocy mogą ciebie ZABIĆ, jeśli im nie pasujesz i im szkodzisz, za pomocą przejęcia kontroli NAD TWOIM SAMOCHODEM, jeśli ten jest nowszy modelowo i naszpikowany komputerami.

Ja o tym też już dawno temu wiedziałem, ale niejednemu z Was, to się może okazać SPORYM ZASKOCZENIEM. 

NIKT SIĘ NIGDY PRZED TYM WSZYSTKIM, NIE UCHRONI, ZE ZWYKŁYCH LUDZI, można jedynie to ograniczyć poprzez korzystanie ze SPRZĘTÓW WSZELAKICH starszego typu, łącznie z samochodami wyprodukowanymi, do 2000 roku. 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Na bank jest tak jak piszesz.

Na bank jest tak jak piszesz. W nowych silnikach elektrycznych kanadyjskiej firmy BionX montowane jest coś w rodzaju modułu gsm gdzie jeśli rower zrobi określoną ilość kilometrów z góry ustawioną np. 25000km to elektronika w silniku ulega zniszczeniu w dowolnym miejscu na świecie może to być zainicjowane. Dowiedziałem się przypadkiem bo chciałem kupić sobie rower ale pan który się tym zajmuje jest dla mnie bardzo dobrym znajomym i sam mi odradził bo to ładnie wyglądający drogi zaprogramowany szmelc. A wie co mówi bo programuje kontrolery od tych rowerów i zdejmuje blokady prędkości 25km/h. Mówię tu o rowerze, a co dopiero o samochodach - szok. Przez takiech ludzi co to robią właśnie świat upadnie i nie wstanie.

Strony

Skomentuj