Uszkodzenie jednego organu podwaja ryzyko śmierci z powodu COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Według statystyk osoby z chorobami nerek umierają w 50% przypadków, podczas gdy pacjenci z innymi chorobami w 21% przypadków. W ten sposób uszkodzenie nerek podwaja ryzyko śmierci.

Pacjenci z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa i mający problemy z nerkami powinni być ściśle monitorowani w szpitalach, ponieważ stanowią główną grupę ryzyka. Takie wnioski zostały wyciągnięte w Imperial College w Londynie. Badanie zostało przeprowadzone w szpitalach w Londynie i Birmingham. Tak więc, według statystyk, 48% pacjentów z uszkodzonymi nerkami zmarło. Być może to koronawirus zakłócił pracę tych narządów.

 

Osoby z problemami z nerkami powinny być dostarczane na oddział intensywnej terapii wcześniej, ponieważ w niektórych przypadkach agonia następuje w kilka minut. Dziś w Wielkiej Brytanii 3 miliony ludzi potrzebuje specjalnej pomocy, a w USA - 37 milionów. Tym ludziom potrzebne jest nie tylko leczenie koronawirusa, ale także przywrócenie normalnej funkcji nerek.

 

Osoby, których nerki nie wykonują w pełni swoich funkcji, nie powinny się wahać, ale w przypadku zauważenia objawów koronawirusa niezwłocznie powinni konsultować się z lekarzem. Terminowa reakcja znacznie zmniejszy ryzyko śmierci - powiedział specjalista Sanuj Soni z Imperial College London.

 

Badanie wykazało również, że jedna piąta wszystkich pacjentów po zwalczeniu infekcji koronawirusem wymagała regeneracji nerek. Oznacza to, że wirus może je zarazić.

 

Pozostaje tajemnicą, dlaczego problemy z nerkami kilkakrotnie zwiększają ryzyko śmierci. Być może śmiertelne konsekwencje są związane z negatywnym wpływem koronawirusa na organizm jako całość, a nie tylko na nerki. Naukowcy muszą szybko rozwiązać tą zagadkę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika smiesznewch*j

Co to mają być za statystyki

Co to mają być za statystyki i kalkulacje Według statystyk osoby z chorobami nerek umierają w 50% przypadków, podczas gdy pacjenci z innymi chorobami w 21% przypadków. W ten sposób uszkodzenie nerek podwaja ryzyko śmierci. Czy już ludzie całkowicie zdurnieli i nauka odeszła w las a w jej miejsce lewica wprowadziła uczucia (strach)?

Według WHO śmiertelność wynosi 0.13%. 

Skomentuj