Usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wiele dotychczasowych badań ujawniło związek portalu społecznościowego Facebook z pogarszającą się kondycją psychiczną. Co więcej, naukowcy sugerują, że usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

 

Najnowsze badanie, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Nowojorskiego, obejmowało 2844 użytkowników Facebooka. Badani zostali poproszeni o wypełnienie obszernych kwestionariuszy, dotyczących ich ogólnego samopoczucia, poglądów politycznych i codziennej rutyny. Połowa użytkowników została poproszona o dezaktywację konta na cztery tygodnie.

Naukowcy odkryli, że dezaktywacja konta spowodowała ogólne zmniejszenie aktywności online na innych platformach społecznościowych. Badani spędzali za to więcej czasu m. in. oglądając telewizję lub spotykając się ze znajomymi i rodziną.

 

Kilka tygodni po zakończeniu eksperymentu, uczestnicy stwierdzili, że zmniejszyła się ilość czasu, którą wcześniej poświęcali na media społecznościowe. Eksperyment wykazał, że pozbycie się Facebooka spowodowało znaczącą poprawę samopoczucia.

 

Już w przeszłości przeprowadzano podobne badania, które badały wpływ Facebooka i mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne. Ich wyniki różnią się jednak diametralnie. Niektóre z nich dowodzą, że portale społecznościowe mogą pozytywnie wpływać na samopoczucie. Warto zauważyć, że odkrycia te odnosiły się zazwyczaj do bardzo aktywnych użytkowników. Osoby, które nie udzielają się, a jedynie przeglądają portale społecznościowe, mogą odczuwać obniżony nastrój.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Od dawien dawna wiadomo, że

Od dawien dawna wiadomo, że pejs-zbuk jest portalem dla pospólstwa, opium dla mas, gdzie mogą wylać swoje flustracje oraz pochwalić się swoimi "osiągnięciami". Ludzie inteligentni i myślący, a przede wszystkim mający szacunek dla samych siebie nigdy nie założyli by tam kont.

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.
 

Portret użytkownika Kwazar

"Usunięcie konta na Facebooku

"Usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne" Dzisiaj, żeby na prawdę zadbać o swoje zdrowie psychiczne,to trzeba najlepiej odłączyć się od cywilizacji.Można to zrobić wybiórczo,selektywnie,świadomie.Można też uciąć wszystko od razu, wybierając całkiem inny sposób życia (Tak,to jest jak najbardziej możliwe! Tylko trzeba być zdecydowanym i chcieć) Osobiście optymalnie,pozostawiam sobie nadal internet w określonym celu i zdecydowanie bez TV i  Facebooka.To są takie pierwsze z pierwszych ZASADY.

Portret użytkownika inzynier magister

Zboki które sięwściekły na

Zboki które sięwściekły na Ziemkiewicza to gównojady i pijomocze ! TVP powinno wyprodukować film dokumentalny o seksie fekalnym i seksie urynowym zboków i odrazu by ludzie przestali głosować na zboczeńców i wykolejeńców ! "Praktyki stosowane przez homoseksualistów: Seks oralny, Seks odbytniczy, Badania wskazują, że około 90 procent homoseksualistów uprawia seks odbytniczy, z czego dwie trzecie robi to regularnie. Seks fekalny Około 75 procent homoseksualistów przyznaje, że liże bądź wkłada swój język do odbytu partnera, przez co połykają dosyć duże, z medycznego punktu widzenia, ilości fekaliów. Seks urynowy Około 10% homoseksualistów Kinseya przyznało, że praktykuje „złote deszcze” (picie lub pozwalanie na oblewanie się moczem). W największym badaniu środowisk homoseksualistów 23% przyznało, że praktykuje seks urynowy." . https://www.pch24.pl/medyczne-konsekwencje-praktyk-homoseksualistow,12041,i.html

Nalezy stosować wobec nich egzorcyzmy modlitewne, czyli modlitwędo Maryi Dziewicy o jej wstawiennictwo oraz do Ducha Świętego !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj