Usunięcie jednego genu pozwoli radykalnie wydłużyć życie człowieka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com
Po wielu latach badań naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli metodę, która zapewni człowiekowi długowieczność. Badacze zidentyfikowali konkretny gen który można usunąć z organizmu, co pozwoli wydłużyć jego życie aż o 60%.

 

Odkrycia dokonano w kalifornijskim Buck Institute for Research on Ageing oraz na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Badania trwały w sumie aż 10 lat - uczeni do swoich eksperymentów wykorzystali ponad 4,5 tysiąca szczepów drożdży i usuwali poszczególne geny aby wykryć te, które mają wpływ na starzenie się. Ostatecznie udało się zidentyfikować 238 takich genów.

 

Naukowcy zwrócili szczególną uwagę na jeden konkretny gen - LOS1 - który wpływa na spożycie kalorii i ma znaczący wpływ na długowieczność komórek drożdży. Jego usunięcie powoduje wydłużenie życia o 60%. Zresztą już od dawna wiadomo, że samo ograniczenie spożycia kalorii jest kluczem do dłuższego i zdrowszego życia.

 

Większość odkrytych genów jest obecnych u ssaków. Naukowcy mają nadzieję, że po ich usunięciu ludzie będą mogli żyć dłużej, jednak na dzień dzisiejszy autorzy badań nie planują prowadzić takich eksperymentów na człowieku. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Cell Metabolism.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika figa

Nawet gdyby to była prawda ,

Nawet gdyby to była prawda , nie widzę powodu , aby przedłużać życie na tej smutnej planecie , gdzie czlowiek czlowieka niszczy  , gdzie za wszystko trzeba płacić , na pieniadze cięzko pracować , a poczucie  bezpieczeństwa  żadne  , a  szczęscie to chwilowa złuda . Wolę odejść , życie w duchu , po tzw ,,śmierci'' jest ciekawsze , bo ciało tylko ogranicza . A więc , gdy przyjdzie czas , spadam stąd do mądrzej urządzonego innego swiata . 

Portret użytkownika zibi

A ja tu zostaje,muszę się

A ja tu zostaje,muszę się dowiedzieć prawdy,jak jest stworzona ziemia,jak funkcjonuje nasze umieranie, ten wyznaczony czas,może znajdę wyjście z ziemskiej pułapki,no zobaczymy,może komuś się uda wywołać tą 0 kelwinów czyli -273,wiesz chociaż w fantazji bym nie żył,jak coś to powodzenia w życiu wiecznym

Portret użytkownika mateusz

To po co te badania że nie

To po co te badania że nie chcą robić eksperymentów na ludziach, to jakaś ściema i nie potrzebne finansowanie  tych naukowców. Dochodzą do jakiegoś celu i nie kończą, rezultat bez wyników to szkoda pieniędzy i czasu.

 

Portret użytkownika sebastianek11

czytaj miedzy wierszami...

czytaj miedzy wierszami... domysl sie.. czy myslisz ze jest dokladnie jak on pisze.. to ze tak napisal nie znaczy ze tak jest, ten kto to pisze, nie ma monopolu na wiedze. oczywiste dla mnie jest ze to juz testuja na ludziach. czy myslisz ze ultra bogaci i wplywowi ludzie beda czekac na tak zajebiste rozwiazania!
 nie!! kwestionuj rzeczywistosc a nie tylko czytaj i przyswajaj...

Portret użytkownika koli

Taki eksperyment na człowieku

Taki eksperyment na człowieku zakończył by się prawdopodobnie bardzo źle. Myślisz że dla tych drożdży te eksperymenty się dobrze kończą? Wink Po wielu próbach i zmasakorowanie niezliczonej ilości małych drożdzątek otrzymali efekt że żyją dłużej ale czy jakie są? Czy nie rozwijają się wolniej i są "głópsze" niż zwykłe? Wink Eksperymenty na ludziach to była by fabryka śmierci. Kto przytomny i w miare wrażliwy zgodzi się na takie coś. Eksperymenty na ludziach to uznanie że ludzie są przedmiotami. Samo to wywołało by kolejne wojny i śmierć. Przypouśćmy żeby się w końcu udało. To by oznaczało rozłam naszego gatunku na dwa a potem i pewnie kolejne. Kolejne wojny między gatunkami. Jesteśy za głupi żeby pogodzić tych co są Wink

Skomentuj