Ustawa legalizująca karanie za brak maseczki nadal nie weszła w życie! Mandaty są wciąż nielegalne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Okazuje się, że zakaz noszenia masek i zasłaniania ust i nosa, który narzucono wszystkim Polakom jest nadal nielegalny. Rządowe rozporządzenie nakazujące takie praktyki w oczywisty sposób wykracza poza definicję ustawową ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych z 2008 roku, która pozwala nakazać noszenia masek chorym lub podejrzewanym o zachorowanie, a nie wszystkim. Władza przyznała się do błędu i przegłosowała nawet odpowiednią ustawę, która podpisał prezydent Andrzej Duda. Mimo to prawo nakazujące zakrywania twarzy nadal nie weszło w życie! Jak to możliwe?

Od kwietnia Polacy są terroryzowani tak zwanymi maseczkami. Najpierw władza przekonywała nas, że te szmatki na twarzy nie pomagają, a nawet szkodzą. Ta teza może być prawdziwa, bo masowe zamaskowanie Polaków wywołało wielki wzrost ilości zakażeń koronawirusem.

 

Polacy używają brudnych masek i ubierają oraz zdejmują je w niebezpieczny sposób więc faktycznie zamaskowanie może sprzyjać wzrostowi przypadków. Z noszenia masek wyśmiewał się były minister zdrowia Łukasz Szumowski, aby po kilku tygodniach nakazać wszystkim chodzić w nich nawet na wolnym powietrzu, co jest oczywistym nonsensem. W takim reżimie trwamy już siedem miesięcy i końca nie widać.

 

Na dodatek okazało się, że mandaty, które policja tak ochoczo wystawia ludziom bez namordników są nielegalne. Przyznała to również sama władza przepychając ustawę sankcjonującą ten proceder. Przeszła ona całą ścieżkę legislacyjną począwszy na Sejmie, Senacie i została podpisana przez prezydenta Dudę. O dziwo ustawa nie została opublikowanaw Dzienniku Ustaw. Decyzję taką podjęto ponieważ PiS przegłosował irracjonalną podwyżkę wynagrodzeń dla służby zdrowia o 100%, co spowodowałoby problemy budżetowe.

Dlatego właśnie PiS celowo nie publikuje tej ustawy oczekując na jej nowelizację w Sejmie, potem znajdzie się ona w Senacie i cała procedura musi się odbyć ponownie. Powoduje to, że legalizacja maseczkowego zamordyzmu nastąpi wtedy gdy ustawą ponownie zajmie się Senat, a praktyka wskazuje, że moze to trwać nawet miesiąc. Skutkiem tego ustawy możemy się nie doczekać nawet do końca roku!

 

Mimo to włądza udaje, że istnieje podstawa karania za brak zamaskowania a jej policja kontynuuje działania bez podstawy prawnej. Warto o tym wiedzieć, bo każdy z nas może zostać złapany przez służby realizujące bezprawne rozporządzenia. Dopóki nie będzie ustawy, karanie Polaków za swobodne oddychanie jest nielegalne. NIe wolno zatem przyjmować mandatów i trzeba dochodzić swoich praw w sądzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Wczoraj byłem w szpitalu

Wczoraj byłem w szpitalu .Przed wejściem wielki namiot ,taka jakby śluza.No bo wiadomo wirus a że przed namiotem człowiek obok człowieka to nic, ale akurat ten mały przedział trzeba wydzielić co by ogłupione masy widziały jaki to straszny wirus krąży.Miła pani namierzyła mnie termometrem.Oczywiście bez namordnika nie ma szansy wejść ,choć jak wiemy i widzimy zmuszanie by go nosić jest bezprawne.Tak więc rząd namawia do łamania prawa ,policja zmusza by je łamać na społkę z dużą części obywateli.W samym szpitalu odpowiednie odstępy między siedzeniami i wielkie napisy by zachować 1.5 metra dystansu.A po wejśćiu do lekarza....cyrk::)W małym gabinecie 4 osoby plus ja!!Lekarz i trzy pielegniarki .Lekarz nawet nie za biurkiem ale przy biurku(tak siedzący bokiem do mnie byliśmy w odległosci wyciągnięcia ręki)Maseczkę miał ale taka zwyczajną chirurgiczną ,natomiast dłonie miał bez okrycia.Badał mnie...dotykając tymi dłońmi mojej twarzy::)Tego nawet cyrkiem nie można nazwać.Mierzą mi temperature ,karzą wypełniać jakieś ankiety że zdrowy jestem(a niby skąd mam to wiedzieć jak to choroba bezobjawowa)90 minut muszę siedzieć na korytarzu w masce i odstępie bo innaczej krzyk ,po czym w gabinecie w ścisku lekarz mi twarz "maca" łapami bez rękawiczek.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Stef

Źle jak lekarz przyjmuje

Źle jak lekarz przyjmuje telefonicznie, źle jak cię bada. To możesz iść do znachora, po co idziesz do lekarza . Chorób nie ma wg Ciebie, wirusów też a biegasz i leczysz się. Pytam po co? Natura cię wyleczy. Wbijesz gwóźdź sobie w nogę i szczepisz się ? Po co, tężca nie ma! Najwyżej umrzesz w męczarniach skoro nie wierzysz. Bioasekuracja to nic wystarczy dr Google on wszystko wie. To już paranoja. Ten wirus jest i był 30 lat temu tylko to mutacja bardziej zakaźna. Po co tu dewagować o czymś co jest i będzie. Choroby są i będą zawsze a częste mycie nikomu nie zaszkodzi. Myj się! Maseczkę zakładasz żeby nie pluć na innych.

Portret użytkownika euklides

Kiedy oddacie to co

Kiedy oddacie to co ukradliście w podatkach? Idzie tego w miliardy.... A do tego musicie jeszcze bidusie spłacić zadłużenie które zaciągnęliście, bo ja tego spłacać nie mam zamiaru...

Portret użytkownika czesio i muchy

jesteście nie reformowalni ty

jesteście nie reformowalni ty inżynier i ten pajac 777 ! pisałem że ten cały sommer to typowy ukryty komunista , sprawdź chociaż wikipedie kto go szkolił a wy nadal tego buraka lewackiego tu przytaczacie! szare komórki wpadły ci do kibla jak srałeś?

Portret użytkownika Stef

Kiedyś ten portal bronił

Kiedyś ten portal bronił prawicowych przekonań ale to już przeszłość. Lewackie teksty popierające ideologii tęczy oraz ataki na prawicę to codzienna sprawa. Rozporządzenia są pod każdą ustawę bo ustawa zakreśla ramy a przepisy daje rozporządzenie. Ustawa może mieć 10 lat więc wszystkiego nie obejmuje. Tak jest też w UE. To wina sądów postkomunistycznych odrzucających wnioski o karanie. Wina braku reformy sądownictwa i braku Sędziego Pokoju.

Portret użytkownika euklides

Wszystkim pisowskim

Wszystkim pisowskim covidianom ostro się je..ie w głowach. Gdzie ty widzisz artykuły popierające ideologię tęczy? To PiS sponsoruje lewackie organizacje. Usta mówią "nie dla LGBT", a ręce przekazują im pieniądze. To pisowcy promują i organizują zboczone zajęcia szkolne, piorą mózgi dzieciom na lewacką modłę promując czysty marksistowski socjalizm. Karać ludzi gigantycznymi, rujnującymi życie mandatami za brak szmatek na ryju? Tego nie było nawet w ZSRR. Jesteście bardziej sowieccy od sowietów. Przeklęci.

Strony

Skomentuj