Ustawa 447 powraca! Amerykańscy senatorowie wzywają Polskę do spłacenia roszczeń żydowskich

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy senatorowie wystosowali oficjalne pismo wzywające Polskę do wypłaty odszkodowań dla Żydów. Zwrócono uwagę, że tylko Polska z krajów Unii Europejskiej, nie ma prawa umożliwiającego restytucję mienia dla ofiar Holocaustu.  Pod listem podpisało się aż 88 ze 100 amerykańskich senatorów. 

 

Przed ostatnią kampanią wyborczą  politycy partii rządzącej przekonywali Polaków, że tak zwana ustawa 447, zobowiązująca Polskę do wypłaty odszkodowań za bezspadkowe mienie po obywatelach polskich narodowości żydowskiej, którzy zginęli w Holokauście, do niczego nas nie zobowiązuje.  Sprawa jest poważna, bo chodzi podobno nawet o ponad 250 mld dolarów! 

Przedstawicieli partii Konfederacja, którzy przed tym ostrzegali, nazwano publicznie rosyjskimi agentami, a wspominanie o plemiennych roszczeniach zagwarantowanych w ustawie 447, publicznie nazywano działaniami wymierzonym w przyjaźń polsko-żydowską i polsko-amerykańską. Przy okazji podjęto również dziwaczną próbę zmylenia polskiej opinii publicznej. Do Stanów Zjednoczonych wysłano posła Tomasza Rzymkowskiego, który manifestował sprzeciw wobec planu rabunku Polski robiąc sobie selfie na tle Białego Domu, z kartką z tekstem ustawy anty 447, który miał potem zgłosić w Sejmie. 

 

Eskapada posła Rzymkowskiego była szeroko relacjonowana w rządowych mediach, aby stworzyć wrażenie, że to nie Konfederacja, ale Kukiz15, walczy strasząc konsekwencjami amerykańskiej ustawy 447. Potem rzeczywiście zgłoszono tą rzekomą ustawę anty 447, ale PiS nie pozwolił nawet wprowadzić jej czytania jako jednego z punktów obrad. Protestującemu przeciwko temu posłowi Robertowi Winnickiemu, po prostu wyłączono mikrofon. 

Potem jasne stało się, że władza postanowiła przemilczeć temat i przeczekać do wyborów. Jak wynika z notatki MSZ upublicznionej przez Stanisława Michalkiewicza, Amerykanie zgodzili się poczekać z tematem realizacji roszczeń żydowskich względem Polski na czas po wyborach, kiedy ma być lepsza atmosfera dla ich realizacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że  nie poczekali i atakują. 

Najpierw podczas wojennej antyirańskiej konferencji, którą kazano nam zorganizować w Warszawie, wypalił Sekretarz Stanu Mike Pompeo, który wezwał do szybkiego uchwalenia ustawy i załatwienia kwestii roszczeń żydowskich. Kilkukrotnie na ten temat wypowiadała się też aktualna pani ambasador USA w Polsce, Żorżeta Mosbacher. Teraz do kolekcji mamy jeszcze oficjalny dokument inspirowany przez senatora Marka Rubio, a adresowany do Sekretarza Stanu USA i wzmacniający zobowiązanie i tak ciążące na nim na mocy ustawy 447 do nacisków w kierunku zaspokojenia roszczeń do mienia bezspadkowego.

Niewątpliwie powrót tematu 447 w okresie przedwyborczym to kłopot dla obecnej władzy, a to że Amerykanie to robią łamiąc ustalenia dyplomatyczne to znak, że być może wcale nie wiążą przyszłości z Prawem i Sprawiedliwością. Może to też oznaczać, że oczekiwanie jest takie, aby odpowiednia ustawa legalizująca kwestie plemiennych roszczeń żydowskich do mienia bezspadkowego, powstała jeszcze w tej kadencji Sejmu. 

Ustawa reprywatyzacyjna jest oczywiście koniecznością i nawet powstał stosowny tekst, ale został wyrzucony do kosza na skutek nacisków strony żydowskiej, ponieważ zakładał częściową rekompensatę a nie 100%. Zresztą niejasne jest jak to miałoby być wyceniane i czy będą brane pod uwagę koszty odbudowy budynków z pieniędzy publicznych oraz wieloletnie okresy utrzymania tych nieruchomości. 

 

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeśli są spadkobiercy, to bez względu na obywatelstwo i narodowość, powinni otrzymać rekompensaty lub zwrot majątku. Tutaj jednak chodzi o ustawowe uprzywilejowanie jednych narodów przed innymi. Ten nacisk ma na celu dyskryminację włascicieli i oddanie różnym organizacjom żydowskim odszkodowań za nieruchomości obywateli polskich narodowości żydowskiej pozostawione bezpotomnie i z tego powodu przejęte przez skarb państwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Prawda jest taka, że my

Prawda jest taka, że my Polacy jesteśmy goracymi antysemitami. Ta, tak miejmy odwagę się do tego przyznać głośno i ten antysemityzm jest przez tych, co się za nich uważają i głośno  o tym krzyczą pracowicie przez nich wypracowany!

 Antysemityzm u Polaka to jedyny odruch obronny, przed napluciem nam tymi prachatymi parchami w nasze twarze!! To jedyna husteczka do otarcia jadowitych glutów tej parchatej rasy!! Bądźmy z antysemityzmu dumni!!

Portret użytkownika obserwator1111

To jest kpina z Polaków. W

To jest kpina z Polaków. W czasach, gdy zaczynamy odbijać się od dna, kóre zafundowali nam Niemcy, a później Rosjanie, dostajemy garba w postaci zapłaty niesłusznych reparacji pod batem najlepszego przyjaciela USA, który na naszym terenie chce zbudować własne instalacje wojskowe za nasze pieniądze w 100% pod warunkiem zapłaty tych roszczeń. Nie rozumiem, ale zasady logiki, podpowiadają, że to już nie jest wolność, a kolejne zabory.

Sprawa powinna być postawiona jasno, bez względu na groźbę sankcji międzynarodowych - jasne oddamy te 300mld, ale tylko i wyłącznie po wypłacie 1000mld od Niemiec. koniec kropka i pocałujcie nas.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A od którego dna człowieku

A od którego dna człowieku Polska się odbija? To tylko pozory odbijania polegające na tym, ze autostrrady, centra handlowe, wielkie połacie magazynów maja utworzyć dla nowego Izraela gospodarczą bazę wypadową na całą Europę i świat, wybudowane rękami polskich rąk, w podwykonastwie wielkich zachodnich korporacji budowlanych i handlowych. Gdzie zahłystująca się głupia część Polaków "rozwojem cywilizacyjnym" w naszym kraju nie domyśla się swojej niewolniczej roli w tym kraju...

W kraju, gdzie nie ma już prawie nic polskiego. Ani przemysłu, ani handlu, ani rolnictwa Wy jebane durnie!!!

Portret użytkownika angelus

ZDECYDOWANE nie!!!! Polakom i

ZDECYDOWANE nie!!!! Polakom i ich ojczyźnie należy się bezwględnie i oczywiście odszkodowania od Niemiec a niby z jakiego tytułu mamy parchom "zwrócić" 300 mld $$? Przecież to byłoby przyznanie się do winy!!! Jakiej kurwa winy? Jedyną winą Polaków było to, że ratowali żydów przed Gestapo!!! Myślisz TY człowieku?

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"Amerykańscy senatorowie

 

"Amerykańscy senatorowie wzywają Polskę do spłacenia roszczeń żydowskich" - a Ja, Suweren-obywatel Polski oświadczam: "kibic z dala się nie wrypierdala", "co komu do domu jak chałupa nie jego" i wzywam senatorów amerykańskich: w trybie natychmiastowym podejmijcie opryski USraHell'a od archeparcha i w tym samym trybie odrypierudulcie się od Polski!! Howgh!!

Ps. moja propozycja: Sejm RP uchwala ustawę że z chwilą kiedy jakikolwiek zewnętrzny wobec Polski zagraniczny podmiot polityczny - tu: ambasador, konsul czy inny typek-rezydent MoSSadu w rodzaju niejakiego Jojnego Danielskiego - wszczyna rejwach lub w inny sposób zaczyna bździć a bruździć w sprawie ustawy 447 automatycznie dnia następnego uznawany jest za persona non grata i przychylony na maxa, w pozycji doprowadzanego przez policję do pierdla aresztanta wraz z gratami wyrypierdylany jest tam, skąd przyjechał, nawet na koniec świata, nawet do Wielkiego Brata!!!

 

 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Jadwiga

To jest skandal, że nie

To jest skandal, że nie bronimy sie przed żydowskimi bezprawnymi żądaniami. Co zrobi nasz polski rząd? Czy PIS dalej będzie się bronił przed polską ustawą anty-roszczeniową? Jak tak dalej pójdzie będziemy musieli zweryfikować przed wyborami pochodzenie narodowe naszych posłów, czy są Polakami czy Żydami. Czy bronią polskiej racji stanu, czy zachłannych Żydów. Dlaczego Żydzi nie czepiają się Niemców, którzy wywołali II wojnę światową, tylko Polaków którzy zostali napadnięci i byli ofiarą tego okrucieństwa. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Do kogo ta mowa droga Jadwigo

Do kogo ta mowa droga Jadwigo...? Ten skundlony naród, za 500+ nawet nie mrugnie okiem w sprawie tej nikczemnej i hanibnej restystucji. A gdy za te 500+ wyląduje na śmietniku wywalony ze swojej klitki, jego krzyk protestu nie usłyszy nikt. A ja wam głosujący za PIS życzę tego z całego swojego wkurwionego serca!

Portret użytkownika ARTUR

Dlaczego nie żądamy od

Dlaczego nie żądamy od talmudystów izraelskich odszkodowań za śmierć ludzi pomagających Żydom , była to śmierć całych rodzin a życie jednego Lacha jest bezcenne , do celów odszkodowawczych można przyjąć 1 000 000 000 $ amerykańskich / jeden miliard dolarów amerykańskich / . Kwota obejmuje całość majątku , utracone życie i brak potomków z powodu śmierci co skutkuje zmniejszeniem populacji Lachów przekładające się na dochód całego Narodu w przyszłych pokoleniach . Osdobną kwestią jest odpowiedzialność żydowskich bankierów amerykańskich oraz właściciela firmy Ford którzy wspierali Hitlera finansowo i technologiczne co przyczyniło się do wzmocnienia reżimu i napaści na Polskę , oni wszyscy są nam winni odszkodowania i reparacje wojenne z tytułu współpracy i wspomagania Hitlera .Myślę że Prezydent USA w czasie swojej wizyty w Polsce przeprosi za to że obywatele amerykańscy przyczynili się do zniszczenia Polski .

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"...Osdobną kwestią jest

"...Osdobną kwestią jest odpowiedzialność żydowskich bankierów amerykańskich oraz właściciela firmy Ford którzy wspierali Hitlera finansowo i technologiczne co przyczyniło się do wzmocnienia reżimu i napaści na Polskę , oni wszyscy są nam winni odszkodowania i reparacje wojenne z tytułu współpracy i wspomagania Hitlera" . - akurat w tej kwestii Henry Ford jasno się pokreślił, cyt: "„Dlaczego nie lubię Żydów? Dlatego, że inne narody żyją z własnej pracy. A Żydzi żyją z pracy innych narodów.” - Henry Ford... "ten" Ford.
 Orwelll proroczo dopowiedział: „Prawda jest mową nienawiści dla tych którzy mają coś do ukrycia" a inni też nie byli w tyle "Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pieknego kraju". - Helmut von Moltke
------
"Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata". - George Sand zaś ja na koniec powiem tak:

Rozglądasz się Podlaku, coś ci się nie widzi?
Coś cię Podlaku najwyraźniej b'żydzi?
może to żeś już nie we własnym kraju
że zamiast Ciebie "Polskom rządzom" dzisiaj ...żydzi?
A może to że ty-dumny Polak, nieszczęsny Podlaku
Żylaki swe hodujesz w Niemczech na zmywaku?
Może to, że w Ojczyźnie przyszłości ni pracy
Nie mają - oprócz Żydów - tubylcy-Polacy?
Gdy Wy pracy szukacie pomiędzy Wyspami
Oni cichcem zasiedlają Wasz kraj(!) tysiącami?
Was Polska nie żegnała, coście uchodźcami
Ich obdarowywała... z Orłem paszportami!
Mogą tu mieszkać, cieszyć się obywatelstwem
Gdy ciebie na obczyźnie traktują przekleństwem!
Nigdy tam nie będziecie pewni swojej doli
Gdzie wrócicie, gdy angol z kraju wyp...doli?
Do Polski - ta już Polin! Tutaj już będziecie
Szabesgojami wynoszącymi pożydowskie śmiecie!
Z pokoleniowymi kredytami nie do spłaty
Będziecie brali baty, głodowe wypłaty!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika ARTUR

Opowiadasz , Ford

Opowiadasz , Ford wielokrotnie spotykał się osobiście z Hitlerem w celu omówienia dostaw technologii i finansów gdyż był Żydem tak jak po matce Hitler .Jest to udokumentowane na oryginalnych taśmach filmowych z tamtego okresu gdyż było wykorzystywane do działań propagandowych .

Portret użytkownika nessir

Już pozamiatane, nawet się

Już pozamiatane, nawet się nie kryją ze swoimi interesami> To jest po prostu splunięcie w twarz naszym służbom ; zajebać gościa w przeddzień wyjścia, jak nie będzie dymisji to znaczy, że już nie ma nadziei.

Portret użytkownika euklides

I dlatego ten sprzęt nie

I dlatego ten sprzęt nie strzeli np. do samolotu izraelskiego. Dla odmiany Izrael ma dostęp do kodów źródłowych i może sobie oprogramowanie dowolnie modyfikować, więc w drugą stronę nie ma problemu...

Strony

Skomentuj