Ustalono, że w XXI wieku seniorzy starzeją się wolniej

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nowe badanie przeprowadzone przez fińskich naukowców sugeruje, że obecnie zdolności funkcjonalne osób starszych znacznie się poprawiły w porównaniu do tego co było standardem jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Naukowcy mierzyli różne stopnie sprawności i inteligencji u osób w wieku 75-80 lat i porównali je z wynikami osób starszych w tym samym wieku, które żyły w latach 90. Zdaniem ekspertów, tego rodzaju badania wieku na świecie nie były wcześniej prowadzone.

 

W rezultacie wśród mężczyzn i kobiet wzięto pod uwagę następujące parametry - siłę mięśni, szybkość chodzenia, szybkość reakcji, płynność, logika i pamięć robocza. Okazało się, że w tym zakresie wyniki dzisiejszych seniorów są znacznie lepsze niż u tych w tym samym wieku, którzy urodzili się wcześniej.

 

Wyjaśniając wyniki, naukowcy twierdzą, że lepsza siła mięśni i szybkość chodzenia u współczesnych osób starszych można przypisać zwiększonemu rozmiarowi ciała i większej aktywności fizycznej, podczas gdy lepsze zdolności poznawcze wskazują na dłuższą edukację. 

 

Oprócz tego wśród czynników pozytywnie wpływających na możliwości funkcjonalne osób starszych badacze wymieniają poprawę opieki zdrowotnej i szkolnictwa, a takę poprawę warunków pracy, odżywiania i higieny.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Nie wypaliło z respiratorami

Nie wypaliło z respiratorami by masowo uśmiercać Seniorów bo zbyt wiele rozgarniętych pielęgniarek zaczęło hałas robić, więc rządzący mają problem, który trzeba rozwiązać zanim się wyda, że nie ma już żadnych pieniędzy na emerytury bo zostały przez syjonistyczną swołocz skradzione a wku.wiona, okradziona żaba może byzbyt szybko wyskoczyć z tej szatańskiej kąpieli i cały plan się posypie, oby.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika YaHu

Dla ludzi, którzy całe życie

Dla ludzi, którzy całe życie patrzą na cyferki, liczby i statystyki. Opierdzielić np: 20 mln w danym rejonie z emerytury to potęcjalny zysk. No i statystyka i cyferki na ekranie.

PS: Chciałbym zobaczyć jak taka żabka o której piszesz w przenośni, nastrzelała po ryju bankierowi i by kwiczał, ja tylko wykonywałem rozkazy :D

Skomentuj