Ustalono miejsce gdzie jest najczystsze powietrze na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z USA i Australii znaleźli region z najczystszym powietrzem na Ziemi. Okazuje się, że takie powietrze pozostało tylko nad Oceanem Południowym.


Podczas badań specjaliści wypłynęli z australijskiej wyspy Tasmania w kierunku Antarktydy. Po drodze co jakiś czas pobierali próbki powietrza z najniższej części atmosfery zwanej "planetarną warstwą graniczną". Pobrane próbki doprowadziły badaczy do konkluzji, że powietrze nad Oceanem Południowym jest całkowicie wolne od zanieczyszczeń aerozolami.

Badacze zauważyli, że w dobie powszechnego rozwoju technologii, trudno znaleźć obszar Ziemi, który byłby zupełnie nietknięty przez ludzki przemysł. Ich wyniki zostały już opublikowane w czasopiśmie naukowym Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Ciekwey efekt Mandeli. Do tej

Ciekwey efekt Mandeli. Do tej pory sądziłem, że Ziemia ma tylko trzy oceany, a tu się okazuje, że ma ich 5... Dałbym sobie łeb uciąć, że to co dzisiaj nazywa się Oceanem Arktycznym było Morzem Arktycznym (Arctic Sea).

Portret użytkownika SurvivorMan

No... I teraz tylko czekać

No... I teraz tylko czekać kiedy matka człowieka tak zwanego "cywilizowanego", Pani Komercja, zasra ostatni bastion czystości legionami turystów, którzy przypłyną pooddychać ostatnim czystym powietrzem na pokładzie 350-metrowego liniowca z napędem typu CODAG Good

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj