Ustalono datę wystrzelenia pierwszych satelitów internetowych Amazona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zgodnie z zapowiedzianymi planami Amazon do końca 2022 r. sprawdzi koordynację pracy swojego systemu Internetu satelitarnego.

 

Wiceprezes Amazona ds. technologii, Rajiv Badyal, powiedział, że firma wystrzeli prototypowe satelity KuiperSat-1 i KuiperSat-2 do testów w czwartym kwartale 2022 r. jako część konkurenta dla systemu Starlink firmy SpaceX. Pojazdy zostaną wyniesione na orbitę rakietą RS1 partnerskiej firmy ABL Space Systems.

 

Zgodnie z zapowiedzianymi planami Amazon do końca 2022 r. sprawdzi koordynację pracy swojego systemu Internetu satelitarnego. W przyszłości firma zamierza wycofać połowę z planowanych 3236 urządzeń do 2026 roku i objąć całą planetę Internetem pełną siecią do 2029 roku.

 

Testowe satelity KuiperSat-1 i KuiperSat-2 zejdą z orbity po testach, aby zapobiec ich przekształceniu się w kosmiczne śmieci. Okazuje się, że jedną z głównych innowacji Amazona w rozwoju satelitów stała się specjalna osłona przeciwsłoneczna, dzięki czemu jest ona mniej widoczna dla teleskopów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj